Nakło nad Notecią otrzymało laur wyróżnienia „Samorządowego Lidera Programu Mieszkanie Plus 2021”

W dniach 6-7 października 2021 roku w Katowicach odbywało się XIX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, a w jego uroczysta Gala Inwestorów Samorządowych. Jedno z wyróżnień przypadło Nakłu nad Notecią.

Na podstawie wyników niezależnego rankingu pisma „Wspólnota”, przygotowywanego we współpracy z PFR Nieruchomości S.A., Nakło nad Notecią otrzymało laur wyróżnienia „Samorządowego Lidera Programu Mieszkanie Plus 2021”. W ten sposób uhonorowane zostały działania nakielskiego samorządu związane z realizacją rządowego programu budowy mieszkań.

Inwestycja została zainaugurowana 28 lipca 2021 roku. Przy ul. Mroteckiej w Nakle nad Notecią powstają cztery pięciokondygnacyjne budynki, które pomieszczą 190 mieszkań o zróżnicowanych metrażach – od około 30-metrowych kawalerek pod przeszło 70-metrowe M4. Wszystkie lokale zostaną wykończone w standardzie podstawowym. Średniowysokie budynki będą się od siebie różniły rozmiarem. W skrajnych częściach działki znajdować się będą dwa mniejsze, jednoklatkowe bloki, a pomiędzy nimi dłuższe dwuklatkowe z większą liczbą mieszkań. Na terenie osiedla powstanie również plac zabaw, 190 miejsc postojowych oraz wiaty rowerowe. W minionym tygodniu wykonywane były ławy fundamentowe.

Miasto i Gminę Nakło nad Notecią na gali reprezentowali m.in. burmistrz Sławomir Napierała oraz skarbnik Tomasz Angielczyk. W rankingu zwyciężyły Katowice, a nasze miasto znalazło się wśród innych 18 wyróżnionych miast, takich jak np. Gdynia, Kraków, Radom, Toruń czy Wrocław.

Samorządowe Forum Kapitału i Finansów jest największym i najważniejszym wydarzeniem tego typu w Polsce, na którym spotykają się liderzy samorządu, administracji publicznej, finansów i biznesu. Gośćmi forum są marszałkowie, prezydenci, burmistrzowie, starostowie, skarbnicy, a także naukowcy i eksperci branżowi. W tegorocznej edycji udział wzięło 350 ekspertów oraz ponad 1000 uczestników.

źródło: Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią