Nakło nad Notecią: Pijany sprawca kolizji zatrzymany dzięki szybkiej reakcji świadka zdarzenia

410

Półtora promila alkoholu miał w organizmie 36-latek, który w rejonie nakielskiej obwodnicy spowodował zdarzenie drogowe i uciekł z miejsca. Okazało się, że był pijany, a jego zatrzymanie możliwe było dzięki szybkiej reakcji przypadkowego świadka.

O tym, że w rejonie nakielskiej obwodnicy kierowca bmw wjechał w znak, po czym uciekł z miejsca, nakielska policja została poinformowana w miniony piątek (11.09.20) około 19.00 przez przypadkowego świadka. Rozbite bmw zostało znalezione kilka kilometrów dalej, a przebywający w jego okolicy mężczyzna zaprzeczał, by to on prowadził auto. Policjanci sprawdzili trzeźwość 36-latka i okazało się, że miał on w organizmie aż półtora promila alkoholu.

Na nic zdały się jego tłumaczenia, że nie ma on nic wspólnego z rozbitym bmw. 36-latek usiłował zrzucić z siebie winę za zdarzenie, ale wtedy do mundurowych podjechał świadek, który widział całą sytuację i był pewien, że w chwili kiedy pojazd uderzył w znak za kierownicą siedział właśnie ów mężczyzna.

Mieszkaniec Nakła został zatrzymany w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia zostały mu przedstawione zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd.

autor: podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią
zdjęcie ilustracyjne