Nakło nad Notecią: Piknik Naukowy „U Wyszyńskiego” – czyli festyn w Dwójce!

Na ten dzień czekała cała szkoła! To dzień święta Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle. W piątek 26 maja boisko przy Dwójce zamieniło się w wielki plac zabawy, radości, nauki i wielu atrakcji! Wszystko to zostało przygotowane dla uczniów i rodziców Dwójki, a także innych mieszkańców naszego miasta.

Święto Szkoły rozpoczęła tradycyjna Msza Święta w kościele św. Stanisława, którą odprawił ks. proboszcz Tadeusz Michalak, modląc się w intencji uczniów i pracowników szkoły, dziękując za mijający rok szkolny, prosząc o udane i bezpieczne wakacje. Wspomniał też o patronie szkoły ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim a także o wszystkich mamach w dniu ich święta. W uroczystościach Dwójki wzięli udział przedstawiciele społeczności uczniowskich oraz nauczyciele pobliskich szkół objętych patronatem KUL-u i współpracujących z Fundacją Potulicką. Są to nasi wieloletni Przyjaciele: SP w Kruszynie, SP w Wojnowie, SP w Potulicach oraz SP w Strzelewie.

Zaraz po Mszy na boisku rozpoczęła się wspólna zabawa. Oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor Dwójki Anna Maćkowska, która powitała zaproszonych gości. Byli wśród nich m.in. reprezentanci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego: dr Anna Dutkowska wraz ze studentkami: Anną Klimowicz i Magdaleną Janusz.

Na stoiskach pod namiotami dzieci mogły wykonać różne doświadczenia i eksperymenty chemiczne, nawet w obcych językach, doświadczenia z wodą. Sadziły groch i fasolę, lepiły stworki z masy solnej. Chętni uczniowie mogli namalować swoje obrazki i laurki dla mam, sprawdzić co kryją w sobie nowoczesne okulary, polukrować a potem zjeść pyszne ciasteczka w kształcie „2″, zagrać na ciekawych instrumentach muzycznych.

Było też malowanie twarzy, pokazy robotyki, balonowe zwierzaki i zabawki a także wielkie bańki mydlane. Swoje stoiska przygotowali studenci i pracownicy KUL-u oraz zaprzyjaźnionych szkół. Przygotowane były zagadki oraz pokazy języka migowego. W sali gimnastycznej została zorganizowana wystawa meteorytów, którą przygotował pan Marek Nikodem z Niedźwiad.

Na scenie pojawili się nasi młodsi przyjaciele z przedszkola Wesoła Piątka oraz z Przedszkola nr 2. Wystąpili uczniowie z chóru Takt z Dwójki, zespoły muzyczne, klasy, grupy i wszyscy chętni. Zaprezentowano różne piosenki i tańce.

Był też pokaz kickboxingu oraz ratownictwa specjalnego.

Na boiskach Orlik nauczyciele wychowania fizycznego rozegrali międzyszkolne rozgrywki o Puchar Dyrektora. Dwójka okazała się najlepsza! Były też rozgrywki dla młodszych i starszych dzieci.

Rozwiązano też całoroczny konkurs na SUPERKLASĘ i wręczono dyplomy oraz nagrody zwycięskim klasom. Tytuł SUPERKLASY otrzymała klasa 3c wraz z wychowawcą Marią Techner oraz 8b sportowa, której wychowawcą jest Hanna Pietrasz – Kowalska.

Na zgłodniałych czekała grochówka, chleb ze smalcem, kiełbaski, ciasto, soki i inne smakołyki. Wielką atrakcją był darmowy zamek dmuchany i zjeżdżalnia.

Za pomoc w organizacji festynu dziękujemy:

– Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu

– Fundacji Potulickiej

– Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom Szkół Podstawowych w Kruszynie, Potulicach, Wojnowie i Strzelewie

– Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

– Krajowej Grupie Spożywczej Polski Cukier i Cukrowni Nakło

– KPODR w Minikowie

– Planetarium z Niedźwiad

– Straży Pożarnej i Policji

– Grupie Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku

– p. Krzysztofowi Kasperek wraz z ekipą Kickboxingu

– p. Krzysztofowi Troczyńskiemu

– Przedszkolom: Wesoła Piątka i nr 2

– Stowarzyszeniu Razem Raźniej

– Radzie Rodziców

– rodzicom, dziadkom i uczniom naszej szkoły

– wszystkim pracownikom i nauczycielom Dwójki

To była niezapomniana zabawa! Pogoda –  dopisała, humory oczywiście też. Zapraszamy do DWÓJKI za rok!!!

Monika Stachowska