Nakło nad Notecią: Pogadanki w ramach realizacji projektu „Rodzina i bezpieczeństwo”

13 czerwca 2024 roku  w  Zespole Szkolno – Przedszkolnym  nr 4 w Nakle nad Notecią w ramach realizacji projektu „Rodzina i bezpieczeństwo” odbyły się pogadanki na temat zasad zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji oraz zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego zachowania w sieci.

Pogadankę dla klas IV-V przeprowadziła dzielnicowa  rejonu nr I młodsza aspirant Ewa Kołodziej-Rutkiewicz z Komedy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Pogadanki z klasami VI i VII przeprowadzili dzielnicowy rejonu nr IV aspirant Maciej Mróz i starsza posterunkowa Wiesława Ambrozik również z Komedy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Funkcjonariusze w klasach starszych poruszyli także temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zagrożeń związanych z przyjmowaniem narkotyków i substancji psychoaktywnych.

Uczniowie dowiedzieli się, gdzie szukać pomocy i jak się zachować w sytuacjach zagrożenia zarówno zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

Warto przypomnieć wszystkim młodym ludziom z naszego miasta, że zawsze mogą zgłosić się po pomoc do policjantów z Komedy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Jak podkreśliła starsza posterunkowa Wiesława Ambrozik  młodzi ludzie zawsze zostaną poważnie potraktowani oraz zostanie udzielone im wsparcie.

 

 

tekst i zdjęcia: Beata Taczyńska – Milczarek