Nakło nad Notecią: Posprzątaj swoją okolicę

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią zaprasza do udziału w Akcji Czysta Gmina Nakło nad Notecią.

Z okazji Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia 2024 r. zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Nakło nad Notecią do zadbania o ogólnodostępne tereny, które są w otoczeniu naszego miejsca zamieszkania. Jeśli nie godzisz się na widok zaśmieconego trawnika, skweru, parku lub chodnika podejmij wyzwanie i weź udział w całorocznej Akcji Czysta Gmina Nakło nad Notecią. Do akcji zapraszamy mieszkańców, grupy zorganizowane oraz placówki oświatowe. Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj. Niech to wydarzenie będzie okazją do integracji i dobrej zabawy poprzez wspólnie spędzony czas w duchu EKO, w trosce o przyrodę i najbliższe otoczenie. Pamiętajmy, że to szansa na zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii nieśmiecenia w naturze.

Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią zapewni worki i rękawice ochronne oraz zorganizuje odbiór zebranych odpadów  z ustalonego miejsca. W tym celu należy dokonać zgłoszenia na niżej zamieszczonym formularzu, przynajmniej 2 dni przed planowaną akcją. Wypełniony formularz trzeba dostarczyć do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (pokój nr 13) w godzinach pracy urzędu.

Ponad to zachęcamy Mieszkańców do celebrowania tego święta poprzez spacery w parku, lesie czy na łące. Wyłączmy telefony, tablety, komputery i wsłuchajmy się w głos natury.