Nakło nad Notecią: Poszukiwany listem gończym zatrzymany podczas interwencji

Od ponad dwóch miesięcy policjanci poszukiwali 27-latka, za którym bydgoski sąd wystawił list gończy. Poszukiwany został zatrzymany wczoraj podczas interwencji, jaką przeprowadzali w jednej z podnakielskich wsi „patrolowcy”. Zatrzymany jeszcze tego samego dnia trafił do więziennej celi.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (19.05.20) przed godziną 10. Wtedy to dyżurny nakielskiej komendy otrzymał prośbę o interwencję w jednej z podnakielskich wsi, gdzie było podejrzenie, że osoby kradną złom.

Na miejsce zostali skierowani „patrolowcy”. Sprawa szybko się wyjaśniła, a mundurowi wylegitymowali osoby, wobec których podjęli czynności. I pewnie na tym by się wszystko zakończyło gdyby nie fakt, że jeden z legitymowanych mężczyzn okazał się poszukiwany.

Po sprawdzeniu jego personaliów w policyjnej bazie wyszło na jaw, że 27-latek winien odbywać półtoraroczną karę pozbawienia wolności za kradzież, a ponieważ się ukrywał, ponad dwa miesiące temu sąd wystawił za nim list gończy. Mężczyzna został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia trafił do placówki penitencjarnej, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne