Nakło nad Notecią: Spotkanie autorskie z Lechosławem Draegerem, autorem książki o Straży Granicznej w latach 30-tych

Dzisiaj, 22 września 2022 roku w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią odbyło się spotkanie autorskie z Lechosławem Draegerem, autorem książki „Straż Graniczna regionu Noteci w latach 30-tych XX wieku z perspektywy nakielskiego Inspektoratu”.
Publikacja jest pierwszą próbą popularyzacji historii Obwodu Straży Granicznej Nr 8 „Nakło”, Nr 9 „Wronki”, przybliża także dzieje Wielkopolskiego, Pomorskiego Okręgu Straży Granicznej. Pierwsza część książki poświęcona jest dziadkowi autora – Antoniemu Wylegale, który swoje losy związał właśnie ze Strażą Graniczną. Szkoda tylko, że zainteresowanie spotkaniem było bardzo małe.
teksy i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

 

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).