Nakło nad Notecią: Spotkanie noworoczne mieszkańców i członkiń KGW „Występianki” w Występie

Wczoraj, 27 stycznia 2023 roku odbyło się spotkanie noworoczne mieszkańców oraz członkiń Koła Gospodyń Wiejskich „Występianki” w miejscowej szkole dzięki uprzejmości pani dyrektor Iwony Szopińskiej. Było to pierwsze spotkanie w tym roku zorganizowane przez KGW, które otworzyła i powitała uczestników Ewa Hoppe-Kowalska przewodnicząca koła i sołtys Występu. Spotkanie przy muzyce, śpiewaniu kolęd miało charakter integracyjny i rozrywkowy, na które przybyło wiele pań seniorek KGW. Panie przygotowały tradycyjne karnawałowe pączki, chruściki i przepyszny biały żurek.

Organizowane spotkanie przez KGW „Występianki” zyskuje coraz większą popularność, ale z powodu braku świetlicy wiejskiej w Występie muszą organizowane być z ograniczoną ilością osób.

 

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).