Nakło nad Notecią: Sprawozdanie z II kolejki NLS sezon 2020/2021

304

W ramach drugiej kolejki Nakielskiej Ligi Siatkówki w niedzielę 15 listopada rozegrano dwa spotkania, które zakończyły się po trzech setach.
Stara Gwardia NTS – Covidy 2:1 (25:22, 18:25, 15:13)
Pierwszy mecz tego dnia był ciekawym widowiskiem. Mroczanie zebrali mocny skład i ambitnie walczyli z przeciwnikami, nie pozwalając sobie na dłuższe chwile słabości.
W inauguracyjnej odsłonie to oni częściej przejmowali inicjatywę, jednak w połowie seta zaczęli mieć problemy z odbiorem zagrywki Tomasza Marciniaka. Stracili całą mozolnie budowaną przewagę, a po chwili przegrywali już kilkoma punktami. Nie zdołali ich odrobić i polegli do 22. Kolejna partia zaczęła się od serii świetnych, długich akcji, które padły łupem Covidów. To ich podbudowało, wskutek czego dominowali na parkiecie. Gwardia nie potrafiła tym razem zniwelować strat, Mrocza zaimponowała konsekwencją i doprowadziła do tie-breaka. W nim walka toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie świetna dyspozycja Waldemara Wnuka zadecydowała o zwycięstwie NTS-u w stosunku 15:13. Covidom nie pomogły trzy efektowne bloki, w wyniku czego znów musieli obejść się smakiem zwycięstwa. Najskuteczniejsi byli Wnuk – 11 punktów oraz duet Nowicki – Miękczyński – po 9 punktów.
Aligator Nakło – Stara Gwardia NTS 2:1 (27:25, 21:25, 15:11)
W kolejnym spotkaniu zmierzyły się ze sobą ekipy Aligatora i Starej Gwardii. W odróżnieniu od poprzedniego meczu, w tym zespoły często zdobywały punkty seriami. I tak, w pierwszym secie to Aligator prowadził wyraźnie, nawet ośmioma oczkami (20:12). Gwardia nie złożyła jednak broni i niespodziewanie dogoniła rywali w ostatniej chwili, doprowadzając do gry na przewagi. W niej nie dała już rady i po kontrowersyjnej decyzji sędziego uległa do 25. W drugiej odsłonie Aligator ponownie przeważał, by w tym samym okresie znów zanotować słabszy fragment. Nagle z 19:15 zrobiło się 19:22, a dzięki skutecznym atakom Adriana Rohnki NTS pewnie rozegrał końcówkę. Tie-break upłynął pod znakiem dominacji Aligatora. Ostatni remis widniał na tablicy wyników przy stanie 4:4, a później młodsi gracze, mimo sporej liczby zepsutych zagrywek, kontrolowali przebieg gry, zwyciężając do 11. Uniknęli tym samym drugiej porażki w rozgrywkach. Na wyróżnienie zapracował Mateusz Grudzinski, zdobywca 15 punktów oraz Mateusz Rogaliński – autor 5 bloków.

Kolejna III kolejka odbędzie się w niedzielę 29 listopada, rozpiskę spotkań podamy nieco później.
Organizatorem rozgrywek pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią jest Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią i Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

Nakielski Sport Sp. z o.o.

zdjęcia: Dariusz Wojciechowski