Nakło nad Notecią: W Galerii 4 otwarto wystawę prac Mateusza Przyweckiego

Wczoraj, 24 czerwca 2022 roku w Galerii 4 znajdującej się w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy prac Mateusza Przyweckiego pn. „Próby”.

Mateusz Przywecki urodził się w 2001 roku w Nakle nad Notecią, w którym mieszkał przez 14 lat, a następnie 7 lat na północy Niemiec w Bremen, gdzie ukończył trzyletnią średnią szkołę zawodową – kierunek projektowanie, specjalność: projekt i specjalizacja. Obecnie mieszka w Bydgoszczy.

Wczorajsza wystawa „Próby” jest jego pierwszą, a sam autor o niej powiedział: „Próby” to bezpośrednie odniesienie do natury mojej twórczości, która u swoich korzeni polega na mozolnych staraniach uchwycenia tego, co wyzwala prawdy. Niektórym moja perspektywa może wydać się niczym więcej niż wybujałym wyobrażeniem młodego marzyciela lub naiwnego idealisty, lecz to właśnie owe marzenia stanowią moją prawdę”

Wystawa będzie czynna do 4 lipca 2022 roku. Zapraszamy.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).