Nakło nad Notecią; Wernisaż prac Natalii Jelińskiej w Galerii 4

Wczoraj, 23 września 2022 roku w Galerii 4 przy Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac Natalii Jelińskiej. Autorkę oraz osoby, które przybyłe na wernisaż powitał Michał Dubkowski dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury. Sama autorka bardzo dużo powiedziała o jej drodze artystycznej oraz technice w jakiej powstały prezentowane na wystawie prace.

Natalia Jelińska urodziła się w maju 1986 roku w Czarnkowie koło Piły. Pochodzi z Trzcianki, do Szubina przyjechała w 1992 roku. Swoje umiejętności rozwijała pod okiem Grzegorza Pleszyńskiego już w szkole podstawowej. W roku 2012 ukończyła jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej uzyskując tytuł magistra sztuki. Interesuje się przede wszystkim malarstwem sztalugowym, rysunkiem, grafiką komputerową i instalacją artystyczną. Jest członkinią Szubińskiej Grupy Plastyków Plamas. Bierze udział w plenerach plastycznych na terenie całego kraju. Swoje prace prezentowała na kilku wystawach w Galerii Plamas w Szibinie, Galerii Pałacowej w Lubostroniu, Galerii Artystycznej „Węgliszek” w Bydgoszczy, Galerii „Lustro” w Mogileńskim Domu Kultury, Galerii SLiN Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy, na międzynarodowej wystawie „Ziemia i Światło” w Nakle nad Notecią.

Na wystawie w Nakielskim Ośrodku Kultury prezentowany jest cykl obrazów inspirowany kosmosem, oceanem oraz naturą. W pracach można odnaleźć motywy księżyca, mgławic, gwiazd a także organizmów wodnych.

Prace można oglądać do 30 września 2022 roku.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).