Nakło nad Notecią: Wicemistrzostwo województwa siatkarzy plażowych Staszica

Dnia 7 czerwca 2024 roku przy X Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Stefana Banacha w Toruniu odbył się finał kujawsko-pomorskiej Licealiady w plażowej piłce siatkowej chłopców. Powiat Nakielski reprezentowała drużyna z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią w składzie Cezary Leppert, Karol Leppert i Nikodem Łęga. Do rozgrywek przystąpiło 13 szkół z całego województwa walcząc o awans do Mistrzostw Polski. Grano systemem brazylijskim jeden set do 15 punktów. Rozgrywki odbywały się równocześnie na dwóch boiskach, a rolę sędziów odgrywali uczniowie z programu Młodzieżowy Sędzia Sportowy. Po losowaniu par młodzież przystąpiła do rywalizacji na piasku.

Nasi uczniowie na co dzień grający w NTS Trójka Nakło pod okiem Trenera Artura Sierzchuły przesuwali się w drabince wygrywając początkowo z Inowrocławiem oraz Wąbrzeźnem. Trzeci mecz okazał się trudniejszy z gospodarzami turnieju ale zwycięski dla nakielan. W półfinale nasi siatkarze łatwo pokonali zespół z Tucholi awansując do finału. Niestety w ostatnim najważniejszym meczu w walce o złoto siatkarze „Staszica” przegrali z zespołem Grudziądzkim do 11 punktów.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki:

Leppert/Leppert–Krzemiński/Plutowski 1:0 (15:5)
Leppert/Leppert – Trybus/Zieliński 1:0 (15:5)
Leppert/Leppert – Kubiak/Kubiak 1:0 (16:14)
Leppert/Leppert – Kozłowski/Petrus 1:0 (15:3)
Leppert/Leppert – Radtke/Witkowski 0:1 (11:15)

Pomimo finałowej porażki należy nadmienić, że nasi pierwszoklasiści zdobyli cenne doświadczenie, grając najczęściej ze starszymi kolegami. Gratulujemy szkolnego osiągnięcia wicemistrzostwa województwa i liczymy w przyszłości na złoto w szkolnej Licealiadzie. Opiekunem podczas zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego Michał Stachowski. Organizatorem turnieju był Kujawsko-Pomorski Szkolny Związek Sportowy.

 

 

materiał: Michał Stachowski