Nakło nad Notecią: Wojciech Gdaniec z Łobżenicy wygrywa cykl turniejów Grand Prix o Puchar Starosty Nakielskiego

317

Dzisiaj, 13 września 2020 roku zakończył się czwarty z cyklu turniejów Grand Prix o Puchar Starosty Nakielskiego rozgrywanych na kortach miejskich w Nakle nad Notecią. Dzisiejszy mecz finały zadecydował kto zwyciężył w całym cyklu, został nim Wojciech Gdaniec z Łobżenicy, który w finale pokonał Jakuba Pokorskiego. Poniżej wyniki IV turnieju:

ćwierćfinały

Jakub Pokorski – Jarosław Opieczonek 2:0 (6:0  6:2)

Filip Jarczyński – Paweł Szmalc 0:2 (0:6 0:6)

Wojciech Gdaniec – Antoni Kwasigroch 2:1 (6:4 6:7 10:5)

Jan Kwasigroch – Karol Michałkiewicz 0:2 (4:6  1:6)

półfinały

Jakub Pokorski – Paweł Szmalc  2:0  (6:2 6:2)

Wojciech Gdaniec – Karol Michałkiewicz 2:0 (6:3  6:3)

mecz o III miejsce

Paweł Szmalc – Karol Michałkiewicz  1:2

mecz finałowy

Jakub Pokorski – Wojciech Gdaniec 0:2 (1:6  2:6)

klasyfikacja końca IV turnieju

1 m. Wojciech Gdaniec

2 m. Jakub Pokorski

3 m. Karol Michałkiewicz

W podsumowaniu całego cyklu turniejów o Grand Prix uczestniczył starosta nakielski Tadeusz Sobol, który podziękował organizatorom już drugiego turnieju (pierwszy odbył się w 2019 roku), tj. Nakielskiemu Towarzystwu Tenisowemu „Sokół” w Nakle nad Notecią oraz osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Szczególne podziękowania skierował do Stanisława Kwasigrocha, który zajmował się organizacją i prowadzeniem całej dokumentacji, dziękując wręczył drobne upominki. Podziękował także prezes NTT Sokół Jacek Janikowski. Zwycięzcą puchary i nagrody wręczali: Tadeusz Sobol. Jacek Janikowski, Kazimierz Toczko i Stanisław Kwasigroch. Poniżej klasyfikacja końcowa Grand Prix.

1 m. Wojciech Gdaniec – 31 pkt

2 m. Jakub Pokorski – 27 pkt

3 m. Jan Kwasigroch – 22 pkt

4 m. Hubert Toczko – 15 pkt

5 m. Paweł Szmalc – 13 pkt

6 m. Karol Michałkiewicz – 12,5 pkt

Za rok odbędzie się kolejny turniej  Grand Prix o Puchar Starosty Nakielskiego. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).