Nakło nad Notecią: Wsiadł za kierownicę po narkotykach, ale to nie jedyne co miał na sumieniu

Nakielscy patrolowcy podczas kontroli bmw zatrzymali kierowcę, w którego organizmie narkotester wykrył zabronione substancje. Środki narkotyczne znaleziono też w miejscu zamieszkania 30-latka. Decyzje w sprawie podejrzanego podejmie sąd.

Sytuacja miała miejsce w nocy z piątku na sobotę (18/19.11.22). Wtedy to nakielscy patrolowcy skontrolowali bmw, za którego kierownicą siedział mieszkaniec gminy. Nienaturalne zachowanie prowadzącego auto 30-latka, pozwoliło mundurowym przypuszczać, że jest on pod działaniem środków zabronionych.
Aby sprawdzić, czy kierujący nie ma w organizmie substancji działających podobnie do alkoholu, mundurowi dowieźli go do komendy i sprawdzili narkotesterem. Badanie to potwierdziło przypuszczenia mundurowych i wykazało, że kontrolowany jest pod działaniem narkotyków.
30-latek stracił prawo jazdy, a noc spędził w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia kryminalni sprawdzili mieszkanie zatrzymanego, gdzie znaleźli ponad 15 gramów marihuany.
Podejrzany usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków psychotropowych i odurzających oraz posiadania ich w miejscu zamieszkania. Zachowanie 30-latka oceni teraz sąd, a zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią