Nakło nad Notecią; Wysokie mandaty za niebezpieczne manewry na jednym z nakielskich parkingów

Mandatami po 1500 złotych i 15 punktami karnymi, ukarani zostali kierowcy, którzy na jednym z nakielskich parkingów wykonywali manewry zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Zgłoszenie o tym, że na jednym z nakielskich parkingów pojazdy wykonują manewry zagrażające bezpieczeństwu, kilka dni temu odebrał dyżurny miejscowej komendy powiatowej. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy „drogówki”, którzy potwierdzili, że kierujący bmw i audi „driftują” w strefie ruchu, czym naruszają przepisy i powodują zagrożenie. Kierowców wylegitymowano.
Okazało się, że bmw prowadził 18-latek, który uprawnienia do prowadzenia pojazdów posiadał od niespełna jednego miesiąca. Mundurowi mieli też wiele zastrzeżeń do stanu technicznego pojazdu, który prowadził nakielanin, dlatego zatrzymali dowód rejestracyjny od bmw.
Za kierownicą audi siedział 23-latek. On, co prawda, uprawnienia miał już od jakiegoś czasu, jednak łamanie przepisów drogowych nie było mu obce, bo w przeszłości miał już zatrzymany blankiet prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.
Obaj kierowcy, za niebezpieczne manewry, zostali ukarani mandatami po 1500 złotych każdy, a do ich konta policjanci dodali po 15 punktów karnych. Dla kierowcy audi skutkuje to skierowaniem wniosku o sprawdzenie kwalifikacji, bo na swoim koncie ma już 10 aktywnych punktów.

kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne