Nakło nad Notecią: Z wizytą u 100-latka

17 czerwca 2022 roku nakielanin Józef Świdros obchodził swoje setne urodziny. Burmistrz Sławomir Napierała udał się z wizytą do jubilata.

Józef Świdros urodził się 17 czerwca 1922 roku w miejscowości Janików. Zanim przybył do Nakła nad Notecią, zajmował się rolnictwem w Kawlu (k. Sępólna Krajeńskiego). Przed emeryturą był portierem w jednej z nakielskich firm. Syn Szczepana i Marianny (z domu Motyl). Miał 2 braci – Stanisława i Jana oraz siostrę Stanisławę. 18 marca 1949 roku poślubił Cecylię. Owocem ich związku były 2 córki – Joanna i Maria. Józef i Cecylia przeżyli wspólnie 57 lat. Doczekał się czworga wnucząt: Anny, Krzysztofa, Mariusza i Artura, a także czworga prawnucząt Weroniki, Anastazi, Ariany oraz Kamila.

Mimo godziwego wieku pan Józef interesuje się tym, co dzieje się na świecie. Jego konikiem jest polityka oraz sport. Jak mówią bliscy, potrafi godzinami oglądać rozgrywki sportowe, w tym piłkę nożną czy siatkową. Choć „nogi niekiedy odmawiają posłuszeństwa” pan Józef spaceruje w towarzystwie najbliższych. To właśnie oni towarzyszyli jubilatowi podczas poniedziałkowej wizyty nakielskiego włodarza. Oprócz burmistrza życzenia oraz kwiaty na ręce pana Józefa złożyła Magdalena Dankowska – dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią.

źródło: Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią

zdjęcia: Szymon Niemczewski