Nauka języka, doświadczenie zawodowe. Co jeszcze dają uczniom zagraniczne praktyki?

Wiele polskich szkół stara się pozyskiwać finansowanie na zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów. Kluczem do sukcesu jest ciekawy pomysł i dobrze rozpisany projekt, z uwzględnieniem zagranicznego partnera. Co zyskują uczniowie?

Praktyki zawodowe za granicą to szansa dla zaangażowanych i zaradnych uczniów. Mają oni możliwość odbycia intensywnego kursu języka obcego z native speakerami oraz pracy pod okiem wykwalifikowanego personelu, np. szefów kuchni czy właścicieli restauracji.

„Uczniowie rozwijają umiejętności zdobyte w Polsce i mogą je sprawdzić w innym kraju. Po zakończonych praktykach otrzymują certyfikat zawodowy oraz językowy, co stanowi wartość dodaną w ich późniejszych CV” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Magdalena Waglowska-Krzciuk, koordynator projektu „Londyn od kuchni” z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznych nr 1 w Warszawie.

„Rozliczenie takiego projektu jest dość skomplikowane. Przede wszystkim należy trzymać się budżetu. Wcześniej jest on przedstawiany radzie dzielnicy, a następnie miasta” – stwierdza Marcin Zimbicki, asystent projektu „Londyn od kuchni” z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznych nr 1 w Warszawie.

załączniki

materiał redakcyjny.mp4
Nauka języka, doświadczenie zawodowe. Co jeszcze dają uczniom zagraniczne praktyki? 327,50 MB
MAGDALENA WAGLOWSKA-KRZCIUK.mp4
Korzyści z praktyk zagranicznych dla uczniów i pracodawców 449,44 MB
MARCIN ZIMBICKI.mp4
Proces rekrutacji uczniów na praktyki zagraniczne 371,68 MB
Zrzut ekranu 2019-12-10 o 09_22_13.png
Magdalena Waglowska-Krzciuk 3,72 MB
Zrzut ekranu 2019-12-10 o 09_22_56.png
Marcin Zimbicki 3,45 MB
infoWire.pl