Naukowy wyjazd szóstoklasistów z nakielskiej Czwórki do Torunia

Ostatnio uczniowie kl. VI a, VI c oraz VI d Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią wzięli udział w wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu była wizyta  w Centrum Nowoczesności – Młynie Wiedzy. Młodzież z dużym zainteresowaniem zwiedzała poszczególne wystawy na sześciu piętrach, poznając tajniki dotyczące np. fal dźwiękowych, astronomii,  anatomii człowieka, otaczającej nas wody i jej wpływu na codzienne życie, czy działania różnych mechanizmów na wystawie „O obrotach” .

Oprócz zwiedzania wystaw wszyscy uczniowie uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych pt. „Walka o przetrwanie”. Ta część  wizyty w Młynie Wiedzy cieszyła się największym zainteresowaniem.  Po wysłuchaniu krótkiego wykładu na temat przystosowania roślin do przeżycia w różnych warunkach,  dzieci same mogły pod mikroskopem badać  różnorodne organizmy i materiały przyrodnicze, takie jak: mchy, porosty, listki, źdźbła zbóż i traw, orzeszki ziemne oraz obserwować ich zachowanie po dodaniu kropli wody.

Mimo niesprzyjającej w tym dniu pogody szóstoklasiści zadowoleni, pełni wrażeń i z dobrymi humorami wrócili do domu. Wycieczkę zorganizowały: p. Marzena Sobieszczyk – Piekarska i p. Katarzyna Granowska, a w opiece nad uczniami pomagały p. Beata Taczyńska – Milczarek oraz p. Lidia Zaremba-Klimek.

 materiał: Marzena Sobieszczyk – Piekarska