Niekończąca się historia drogi, której nie ma

Podczas wspólnej konferencji prasowej liderzy toruńskiej i bydgoskiej listy Konfederacji – Marcin Sypniewski i Sławomir Mentzen zaprezentowali „setkę Mentzena”, czyli pakiet ponad stu ustaw, które zostały przygotowane pod przewodnictwem Sławomira Mentzena – wiceprezesa partii KORWiN, doktora nauk ekonomicznych, lidera listy Konfederacji w Toruniu. Setka Mentzen to gotowe projekty ustaw, z którymi zapoznać się może każdy. Nie chowamy projektów w szufladach, nie składamy obietnic na wyrost. Jesteśmy najlepiej przygotowaną do wyborów partią w Polsce – podsumował Mentzen. Wśród ustaw znajduje się m.in. pakiet polskiego przedsiębiorcy, ustawa legalizująca grę w pokera. Wszystkie ustawy dostępne są na stronie internetowej 100ustawmentzena.pl

Marcin Sypniewski dodał, iż przy opracowaniu ustaw współpracował, przygotował m.in. ustawę umożliwiającą zamieszkiwanie na ogródkach działkowych, ustawę ograniczającą wypłatę ekwiwalentów za niewykorzystany urlop samorządowcom.

Politycy Konfederacji odnieśli się także do budowy drogi ekspresowej S10 między Bydgoszczą a Toruniem. Bardzo nas niepokoi usunięcie odcinka Bydgoszcz – Toruń z Programu Budowy Dróg Krajowych – mówi Sypniewski. To droga śmierci, bardzo niebezpieczny odcinek. Corocznie ginie tu kilkadziesiąt osób. Musimy położyć temu kres. Rząd mami nas obietnicami budowy drogi w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego, jednak w tym systemie nie zbudowano ani kilometra drogi. Poza tym nawet nie wiadomo ile taka budowa potrwa. To najważniejsza w tej chwili inwestycja dla Bydgoszczy i Torunia. Musimy zbudować ponadpartyjny blok zgodnie działający w tej kwestii. Zarówno ja, jak i Sławomir Mentzen jesteśmy gotowi w tej sprawie współpracować z każdy, także z zajmującymi już głos Pawłem Olszewskim i Anną Sobecką.

Mentzen podkreślił, że pomysł zakończenia drogi S10 w Toruniu poprzez budowę odcinka Warszawa – Toruń jest absurdalny. Do Płocka nie mam potrzeby jeździć, podobnie jak większość mieszkańców Torunia. Droga Bydgoszcz – Toruń zdecydowanie bardziej się przyda nie tylko mieszkańcom Bydgoszczy, ale też Torunia – podsumował Mentzen.
Obaj politycy zapewnili, że szybka budowa odcinka Bydgoszcz – Toruń stanowić będzie ich priorytet w nadchodzącej kadencji. Sypniewski wezwał do złożenia podobnych deklaracji liderów list bydgoskich i toruńskich wszystkich komitetów startujących w wyborach.

Konfederacja Bydgoszcz