Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z dróg

Nakielscy policjanci po raz kolejny uniemożliwili dalszą jazdę kierowcom: ,,na podwójnym gazie” oraz z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (26.08.19) około godziny 11.00 dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w miejscowości Turzyn, gm. Kcynia. Na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierowca motoroweru, 46-letni mieszkaniec gminy Kcynia, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego przewrócił się. Od 46-latka wyraźnie czuć było alkohol, dlatego też został on sprawdzony  alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie motorowerzysty prawie trzy promile alkoholu.

Mieszkaniec gminy Kcynia niebawem usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Zachowanie motorowerzysty oceni sąd.                

Tego samego dnia, około godziny 19.00 w miejscowości Matyldzin, gm. Mrocza dzielnicowi z komisariatu w Mroczy, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd volkswagen golf. Za kierownicą auta siedział 21-letni mieszkaniec gminy Nakło. Mundurowi, jak w przypadku każdej kontroli, sprawdzili personalia kierowcy w policyjnych systemach. Okazało się, że 21-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż wyrokiem zabronił mu tego sąd.

Mundurowi zakazali kierowcy dalszej jazdy i wręczyli wezwanie do stawiennictwa w komisariacie. Niebawem usłyszy on zarzuty, a zgodnie z kodeksem karnym za złamanie sądowego zakazu grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd.

Policjanci przypominają kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią