Nieodpowiedzialny pieszy poniesie konsekwencje

299

Do sądu w Nakle policjanci skierują wniosek o ukaranie pieszego, który bez elementów odblaskowych przemieszczał się krajową „dziesiątką” stwarzając zagrożenie. O nieodpowiedzialnym zachowaniu pieszego mundurowych poinformowali kierowcy przemieszczający się trasą.

Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, zgodnie z prawem drogowym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla kierujących.
Niestety w dalszym ciągu zdarzają się tacy, którzy za nic mają obowiązujące przepisy, a ruszając w trasę ubrani w ciemną odzież i bez świecących elementów, stwarzają zagrożenie dla siebie i dla kierowców.
Przykładem takiego nieodpowiedzialnego zachowania jest zgłoszenie, jakie odebrał dyżurny nakielskiej jednostki w nocy z piątku na sobotę (26/27.02.21). Z informacji przekazanych przez kierowców przemieszczających się drogą krajową nr 10 wynikało, że w stronę Sadek idzie mężczyzna ubrany w ciemną odzież i zatacza się na jezdnię zagrażając sobie i kierowcom.
Mundurowi szybko byli na miejscu i faktycznie zastali na trasie będącego pod widocznym działaniem alkoholu, ubranego na czarno, 28-latka. Celem zapewnia bezpieczeństwa mieszkańcowi nakielskiej gminy, dowieziono go do miejsca zamieszkania.
Pieszy miał lekceważący stosunek do popełnionego wykroczenia, a na zwracaną uwagę reagował przekleństwami, dlatego jego zachowanie oceni sąd, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie mężczyzny za popełnione wykroczenia.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne