Nietrzeźwi kierujący zatrzymani na terenie powiatu nakielskiego

Policjanci zatrzymali na terenie powiatu nakielskiego dwóch nietrzeźwych kierujących. Kierujący samochodem ,,na podwójnym gazie” oraz nietrzeźwy rowerzysta z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów niebawem usłyszą zarzuty.

Wczoraj (27.01.20) o godzinie 10.35 w Szubinie na ul. Jana Pawła II policjant  z nakielskiej „drogówki” wspólnie z mundurowym z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena polo. Od siedzącego za kierownicą 36-latka wyraźnie czuć było alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy prawie promil alkoholu.

Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami. Niebawem mieszkaniec Poznania ponownie spotka się z mundurowymi i usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 36-latka zdecyduje sąd.

Tego samego dnia (27.01.20) mroteccy „patrolowcy” o godzinie 10.50 w Mroczy na ul. Zwycięstwa zauważyli rowerzystę. Sposób jazdy wydał się policjantom podejrzany, gdyż mężczyzna miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. 37-letni mieszkaniec gminy Mrocza został zatrzymany i poddany badaniu alkomatem. Urządzenie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Mundurowi, jak w przypadku każdej kontroli, sprawdzili również personalia rowerzysty w policyjnych systemach. Okazało się, że 37-latek w ogóle nie powinien wsiadać na rower, gdyż wyrokiem zabronił mu tego sąd.

Policjanci zakazali rowerzyście dalszej jazdy i wręczyli wezwanie do stawiennictwa w komisariacie. Niebawem usłyszy on zarzuty, a zgodnie z kodeksem karnym za złamanie sądowego zakazu grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią      

zdjęcie ilustracyjne