Nietrzeźwy 19-latek zatrzymany po zgłoszeniu

Bez uprawnień, za to z promilami w organizmie kierował audi 19-latek, którego zatrzymali mroteccy mundurowi po zgłoszeniu, jakie odebrał dyżurny. Kierowca niebawem usłyszy zarzuty.

Zgłoszenie o tym, że w stronę Mroczy srebrnym audi przemieszcza się kierowca bez wymaganych uprawnień, dyżurny nakielskiej policji odebrał wczoraj (8.12.19) przed 15.

Aby zweryfikować informacje przekazane w zgłoszeniu na wskazaną trasę dyżurny skierował policjantów z mroteckiego komisariatu. Długo nie trwało, jak mundurowi zauważyli auto opisane w zgłoszeniu i podjęli kontrolę drogową. Szybko potwierdziło się, że 19-latek wsiadł za kierownicę bez wymaganych uprawnień. To jednak nie wszystko. Podczas rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli od niego alkohol. Mieszkaniec mroteckiej gminy został dowieziony do komisariatu, gdzie sprawdzono jego trzeźwość. Alkomat wykazał w organizmie mężczyzny prawie półtora promila alkoholu.

19-latek dostał od policjantów zakaz dalszej jazdy i wezwanie na przesłuchanie. Niebawem usłyszy on zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, następnie sprawą zajmie się sąd. Zgodnie z kodeksem karnym kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne