Niewielki spadek i nowy rekord – lotnisko podsumowało sierpień

Niewielki spadek liczby podróżnych, ale za to rekordowa liczba operacji – tak wyglądał sierpień w Porcie Lotniczym Bydgoszcz.

Port podsumował sierpniowe statystyki ruchu pasażerskiego. W ubiegłym miesiącu obsłużonych zostało 47 767 podróżnych, czyli o 0,35% mniej niż w sierpniu ubiegłego roku. Wykonano za to rekordową liczbę 1352 operacji lotniczych. Od początku roku lotnisko odprawiło 290 983 Pasażerów, co przekłada się na 2,81% wzrostu wobec najlepszego jak dotąd roku 2018.

Z początkiem września na lotnisku rozpoczął się remont i przebudowa terminala w obszarze odlotów. Po zakończeniu prac pasażerowie zyskają dodatkową powierzchnię gastronomiczną. Już wkrótce rozpocznie się również modernizacja lotniskowego parkingu. – Zakończenie obu inwestycji na przyszłoroczny sezon letni pozwoli kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo Pasażerów Portu Lotniczego Bydgoszcz – mówi rzecznik prasowy PLB Daniel Mackiewicz.

W ostatnich dniach z lotniska nadeszły dobre informacje o nowych lotach – do Warszawy i Edynburga. Już wiadomo, że ten drugi kierunek zastąpi loty na Glasgow Prestwick, które są w siatce połączeń do października. Czytaj więcej o nowych połączaniach: Bydgoszcz – Warszawa i Bydgoszcz – Edynburg.

Nowość czeka także w ofercie biur podróży na ferie zimowe – z bydgoskiego lotniska będzie można 25 stycznia, 1 lutego lub 8 lutego polecieć do Tel Avivu.

opracował: ST (Metropolia Bydgoszcz)