Nowi funkcjonariusze w szeregach nakielskiej Policji

Nakielską Policję zasiliło dwóch nowych funkcjonariuszy. Po odbyciu  kursu podstawowego, rozpoczną oni pracę na rzecz mieszkańców powiatu. Rekrutacja do służby trwa i mundurowi zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi.

W ostatnich dniach do służby w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią przyjętych zostało dwóch nowych funkcjonariuszy. Policjantów powitał Komendant nakielskiej jednostki, mł. insp. Rafał Makarewicz. Przełożony podkreślał, jak odpowiedzialną decyzję podjęli wstępując do służby, życzył pomyślnego ukończenia kursu podstawowego oraz sukcesów w przyszłej pracy zawodowej.
We wtorek (29.11.22) funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie, a niebawem pojadą na kurs podstawowy do jednej z policyjnych szkół, gdzie pod okiem specjalistów przygotowywać się będą do służby na rzecz mieszkańców powiatu nakielskiego.
Młodzi adepci sztuki policyjnej przed wstąpieniem do służby musieli zmierzyć się z różnego rodzaju egzaminami. Zdali między innymi test wiedzy, testy sprawności fizycznej, testy psychologiczne, a także stanęli przed komisją lekarską.
Nabór do służby w Policji trwa, a funkcjonariusze nakielskiej jednostki zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi. O szczegółach rekrutacji przeczytać można pod adresem: https://kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb/zostan-kims-wyjatkowym/75826,ZOSTAN-KIMS-WYJATKOWYM.html.

kom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią