Nowości filatelistyczne: Kartka pocztowa 160 rocznica Powstania Styczniowego – ks. gen. Stanisław Brzóska

W dniu 30 stycznia 2023 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: „160 rocznica Powstania Styczniowego” poświęcona osobie ks. gen. Stanisława Brzóski.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono wizerunek księdza generała Stanisława Brzóski w ubiorze powstańczym, a w prawym górnym rogu napis: POLSKA i oznaczenie wartości: A.

W części ilustracyjnej kartki przedstawiono szablę księdza generała Stanisława Brzóski oraz emblemat powstańczy.

W dolnej części kartki umieszczono nazwę emisji: 160. ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO oraz napis: KS. GEN. STANISŁAW BRZÓSKA, (1832- 1865) – KAPELAN I OSTATNI WALCZĄCY PARTYZANT.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5 000 sztuk.

Autor: Jan Konarzewski

 

Poczta Polska