Nowy samochód już w akcji

Od dziś (10 kwietnia 2020 roku) nowo zakupiony przez gminę Nakło nad Notecią samochód dla potrzeb Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego jeździ po gminie z pielęgniarką, która pobiera próbki do badań w kierunku koronawirusa.

Z inicjatywy samorządu gminnego, w związku z sytuacją wywołaną pandemią koronawirusa, gmina zakupiła samochód. Zaraz po zakupie, od 10 kwietnia, pojazd kierowany przez strażnika miejskiego, z pielęgniarką (oboje ubrani w sprzęt ochronny) wyjechał w teren. Pielęgniarka pobiera próbki do badań w kierunku COVID-19 (koronawirusa) na terenie naszej gminy.

Jest to pierwszy w województwie pozasystemowy zespół do pobierania próbek. Przy współpracy z Nowym Szpitalem w Nakle i Szubinie oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną pobierane są próbki do badań od osób wskazanych przez SANEPID. Co więcej, burmistrz Sławomir Napierała zadeklarował również współpracę w tym zakresie z pozostałymi gminami powiatu nakielskiego i jeszcze dziś zespół wyjazdowy będzie w gminie Szubin.

źródło: UMiG Nakło nad Notecią