NTS Juniorzy mistrzem rundy zasadniczej Nakielskiej Ligi Siatkówki

Po świąteczno- noworocznej przerwie na parkiet powrócili zawodnicy grający w Nakielskiej Lidze Siatkówki. Rozegrano ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego, która wyłoniła pary ćwierćfinałowe.

Pol- Ast Bydgoszcz – Trzecia Fala 0:2 (23:25, 19:25) Protokół
Pierwsze starcie tej niedzieli było całkiem zacięte, zwłaszcza w pierwszym secie. Niżej klasyfikowani gracze Pol-Ast udowodnili, że fragmentami potrafią postawić twarde warunki każdemu przeciwnikowi. Mała liczba błędów i dobre przyjęcie w połączeniu z przeciętną dyspozycją Trzeciej Fali sprawiło, że to siatkarze z Bydgoszczy przez całą inauguracyjną partię znajdowali się na czele, a przewaga wynosiła nawet sześć punktów (14:8). Jednak w miarę upływu czasu ich prowadzenie stopniowo topniało, a przy stanie 21:17 zanotowali zapaść w grze, pozwalając Fali na całkowite odrobienie strat. Mimo ambitnej postawy w końcówce i obronie setbola, Pol-Ast musiał uznać wyższość rywali. Wydawało się, że Trzecia Fala przejęła inicjatywę, a drugi set będzie mniej wyrównany. Bydgoszczanie nie składali jednak broni, a skuteczne ataki Tomasza Krzemińskiego umożliwiały im kontakt z przeciwnikiem. Po drugiej stronie siatki dorównywał mu Mikołaj Gardyza, który miał dodatkowo większe wsparcie w kolegach. W wyniku tego w kluczowej fazie seta Fala odjechała rywalom na bezpieczny dystans, kontrolując wydarzenia na boisku i wygrywając do 18. Porażka Pol- Ast kosztowała go spadek na siódmą lokatę, a Trzecia Fala zapewniła sobie czwartą pozycję. Na wyróżnienie zapracowali wymienieni Krzemiński i Gardyza, zdobywcy 10 oczek.

Atomowe Byki – NTS Juniorzy 0:2 (18:25, 20:25) Protokół
W drugim spotkaniu będący ostatnio w świetnej formie NTS Juniorzy mierzyli się z Atomowymi Bykami, które zaprezentowały nowe, eksperymentalne ustawienie- jak się potem okazało, nieoptymalne. Już od pierwszych piłek Byki miały spore problemy z przyjęciem i mimo że nie traciły w ten sposób punktów bezpośrednio, to były odrzucone od siatki i miały problem z wyprowadzaniem ataków. Juniorzy budowali przewagę, w czym duży udział miał Borys Tacikowski, który często wystawiał piłki środkowym, absorbując tym samym uwagę blokujących przeciwników i robiąc przewagę na skrzydłach. NTS wygrywał już 16:11 i pozwolił sobie wtedy na chwilę słabości. Przy zagrywce Jacka Kwasigrocha Atomowe doprowadziły do wyrównania (17:17), ale w kolejnych akcjach zupełnie się pogubiły. Nie skorzystały z okazji, by dobić przeciwników i pokusić się o zwycięstwo chociaż w jednym secie. Proste błędy sprawiły, że Juniorzy zanotowali dwie serie, które okazały się decydujące- 25:18 i pierwsza partia pada łupem faworytów. W kolejnej dominacja NTS- u nie podlegała dyskusji. Od samego początku zbudował bezpieczną przewagę, która utrzymywała się do połowy tej odsłony. Wtedy Byki zmobilizowały się, zagrały skutecznie blokiem i zniwelowały straty do dwóch punktów. Na więcej nie starczyło im zapału- w końcówce Juniorzy znów zagrali lepiej i mimo ambitnej gry przeciwników zwyciężyli pewnie, do 20. Dzięki temu zajęli pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej i w I fazie play- off zmierzą się z Lupus Team Sicienko, natomiast ich rywale w teoretycznie, ale i praktycznie najbardziej wyrównanej parze będą rywalizować z Trzecią Falą. Najskuteczniejszy na parkiecie był Maciej Świtalski, który zanotował 11 punktów, grając na bardzo wysokiej skuteczności.

Orzeł Osiek – Stara Gwardia NTS 1:2 (25:17, 15:25, 9:15) Protokół
Niepokonany do tej pory Orzeł Osiek walczył o podtrzymanie dobrej passy ze Starą Gwardią NTS. To był dziwny mecz, w którym każdy set wyglądał zupełnie inaczej. W pierwszym z nich przewaga graczy z wielkopolskiego nie podlegała dyskusji. Nie grali jakoś wybitnie dobrze, ale fatalna postawa Gwardii i jej liczne błędy przyczyniły się do tego, że na tablicy wyników punkty przesuwały się tylko po jednej stronie. Osiek całkowicie kontrolował boiskowe wydarzenia, nie psuł zagrywek i imponował skutecznością w pierwszej akcji. Jedyny moment przestoju- kłopoty z serwisem Macieja Tomczyńskiego– miał wtedy, gdy wynik był już w praktyce rozstrzygnięty. Gwardziści tylko delikatnie podreperowali swoje konto, przegrywając do 17. Druga odsłona była całkiem inna- tym razem to NTS rządził na boisku, a Orzeł jakby przestał na nim istnieć. Starej Gwardii wychodziło wszystko- ich przeciwnikom dosłownie nic. Ciekawe, jak wszystko może się odwrócić w tak krótkim odstępie czasu. 25:15 i tie- break. On był najbardziej wyrównany, ale tylko do zmiany stron. Wysoka skuteczność i trochę szczęścia w atakach Waldemara Wnuka pozwoliły Gwardii na utrzymanie kontaktu z rywalami w pierwszej fazie tej partii. W drugiej ich przewaga nie podlegała dyskusji, Osiek totalnie się pogubił, stracił siedem punktów z rzędu i poniósł pierwszą porażkę, co kosztowało go to utratę pozycji lidera rozgrywek. NTS musi zadowolić się trzecią lokatą, więc jest wielce prawdopodobne, że powtórkę dzisiejszej rywalizacji będziemy mieli w lutowym półfinale.. Najwięcej punktów zdobył Tomczyński– 12, a wśród pokonanych tradycyjnie Krystian Królak– 11.

Mrocza – Lupus Team Sicienko 2:0 w.o
Ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego nie odbyło się, gdyż Lupus Team nie zebrał składu. Ze względu na brak możliwości rozegrania tego meczu w innym terminie mroczanom został przyznany walkower, a gracze z Sicienka zostali ukarani ujemnym punktem.
MVP kolejki: Maciej Świtalski (NTS Juniorzy)

Tabela po rundzie zasadniczej.

Czołówki każdej klasyfikacji – Statystyki
Najlepsi punktujący
1. Jan Kwasigroch (Atomowe Byki) 85 pkt/ 5,31 na set
2. Krystian Królak (Orzeł Osiek) 85 pkt/ 5,00 na set
3. Antoni Kwasigroch (NTS Juniorzy) 69 pkt/ 4,60 na set
Najlepsi atakujący
1. Jan Kwasigroch (Atomowe Byki) 67 pkt/ 4,19 na set
2. Krystian Królak (Orzeł Osiek) 63 pkt/ 3,71 na set
3. Wojciech Wolski (Orzeł Osiek) 52 pkt/ 3,25 na set
Najlepsi serwujący
1. Antoni Kwasigroch (NTS Juniorzy) 15 pkt/ 1,00 na set
2. Krystian Królak (Orzeł Osiek) 12 pkt/ 0,71 na set
3. Maciej Tomczyński (Stara Gwardia NTS) 12 pkt/ 1,20 na set
Najlepsi blokujący
1. Robert Ruciński (Atomowe Byki) 11 pkt/ 1,22 na set
2. Tomasz Marach (Stara Gwardia NTS) 11 pkt/ 0,69 na set
3. Paweł Gomulak (Pol-Ast Bydgoszcz) 11 pkt/ 0,69 na set
Najwięcej błędów w polu zagrywki
1. Andrzej Manowski (Stara Gwardia NTS) 17 błędów/ 1,06 na set
2. Jakub Majewski (Trzecia Fala) 17 błędów/ 1,42 na set
3. Bartłomiej Mrotek (Orzeł Osiek) 14 błędów/ 0,88 na set

Po zakończonej rundzie zasadniczej, następuję faza play-off(mecz-rewanż). Za tydzień, w niedzielę 12 stycznia rozegrana zostanie I runda play-off. Oto pary ćwierćfinałowe:
09:00 Orzeł Osiek(2) – Pol-Ast Bydgoszcz(7)
10:00 NTS Juniorzy (1) – Lupus Team(8)
11:00 Stara Gwardia NTS(3) – Mrocza(6)
12:00 Trzecia Fala(4) – Atomowe Byki(5)

Organizatorem rozgrywek jest Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią oraz Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią.

NTS Trójka Nakło