NTS najlepszy w tej kolejce GRAN Ligi Młodzików!

W rozegranej wczoraj, 31 stycznia 2021 roku IV kolejce GRAN Ligi Młodzików NTS rywalizował z dwoma zespołami bydgoskiego Chemika. Po dobrych spotkaniach nakielanie wygrali oba mecze dość pewnie po 2:0.

W pierwszym meczu nakielanie spotkali się z pierwszym zespołem Chemika. Tę partię Nakło rozpoczęło dobrze – od prowadzenia 4:1. Po kilku prostych błędach było 6:6, a za chwilę Chemik prowadził 12:7. Dwa dobre ataki Kacpra Walkowiaka i błędy siatkarzy BKS-u dały sygnał do odrabiania strat. Po remisie 14:14 Bydgoszcz wyszła jeszcze na prowadzenie 17:15, ale w końcówce dominowali nakielanie. Bloki Mikołaja Garbaciaka i asy serwosowe Sebastiana Hibnera dały zwycięstwo 25:18. Drugi set zaczął się lepiej dla Chemika, który prowadził 4:3, 7:4 i 8:6. Blok i dobre zagrywki Filipa Koryluka sprawiły, że NTS skutecznie grał na środkiem kontrze i po chwili prowadził 12:8 i 14:9. Końcówka seta stała pod znakiem błędów gospodarzy. Nakło wygrało 25:17.

W kolejnym meczu rywalizowaliśmy z II zespołem BKS-u. Trudny początek z nietypowo grającym przeciwnikiem sprawił, że do stanu 16:16 trwała wyrównana walka. W końcówce widać było jednak brak doświadczenia po stronie przeciwników, co skrzętnie wykorzystali siatkarze z Nakło wygrywając 25:17. W drugim secie NTS szybko osiągnął sporą przewagę – 5:3, 11:4, 14:5, 19:6 i wygrał pewnie do 11.

NTS Trójka Nakło – BKS Chemik I Bydgoszcz 2:0 (25:18, 25:17)
NTS Trójka Nakło – BKS Chemik II Bydgoszcz 2:0 (25:17, 25:11)

NTS wystąpił w składzie: Aleksander Hibner, Miłosz Sieracki, Mikołaj Garbaciak, Filip Koryluk, Kacper Walkowiak, Sebastian Hibner, Nikodem Turbiarz (libero) oraz Marceli Adasiak, Leon Waśniowski, Kacper Pilarski, Hubert Majewski, Joachim Stepka. Trener: Michał Nowak.

źródło: NTS Trójka Nakło