O bezpieczeństwie słów kilka

O zachowaniu na terenie szkoły, zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej oraz zasadach ruchu drogowego rozmawiali podczas piątkowego spotkania z uczniami w Szkoły Podstawowej nr 4 nakielscy policjanci.

Policjanci z nakielskiej komendy powiatowej niezmiennie spotykają się z uczniami najmłodszych klas i podczas zajęć profilaktycznych omawiają bardzo wiele ważnych kwestii.
Jedno z tego typu spotkań mundurowi przeprowadzili w Szkole Podstawowej nr 4 w Nakle. Z uczniami klas I–III rozmawiała mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowi sierż. szt. Mariusz Lubiewski i sierż. szt. Dawid Sobieszczyk.
Spotkania podzielono na kilka bloków tematycznych. Policjanci omówili zasady ruchu drogowego, ze szczególną uwagą na te, które najbardziej dotyczą pieszych. Przekazane przez mundurowych rady z pewnością wpłyną na bezpieczeństwo dzieci korzystających z dróg.
Kolejno mowa była o relacjach rówieśniczych oraz właściwym szacunku do kolegów, a także osób dorosłych.
Mundurowi przekazali też dobre rady, jak korzystać z sieci internetowej, by być w wirtualnym świecie bezpiecznym. Omówili również czyny karalne, jakie za pośrednictwem Internetu popełniają dzieci, z jednoczesną informacją, że decyzje w sprawie łamiących prawo nieletnich podejmuje sędzia rodzinny.
Uczniowie byli bardzo aktywni podczas zajęć, chętnie odpowiadali na pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami, a na zakończenie policjanci obdarowali ich odblaskami i kolorowankami ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią