O cyberprzemocy z uczniami kcyńskiej szkoły

Uczniowie kcyńskiego Zespołu Szkół Technicznych podczas spotkania z policyjnymi profilaktykami rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci. Mowa była o zagrożeniach, ale również o wykorzystywaniu Internetu do popełniania przestępstw i płynących z tego konsekwencji.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy spotkali się ostatnio z uczniami różnych klas w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni. Celem wizyty mundurowych był omówienie zasad bezpiecznego i zgodnego z prawem korzystania z Internetu.

Policjanci wiele mówili na temat bezpieczeństwa w sieci zaznaczając, że każdy winien chronić swoje hasła dostępowe do rożnego rodzaju gier i aplikacji. Mówili również o tym, że swoich haseł nie należy nikomu udostępniać i przypominali, że niewskazane jest podawanie znajomym poznanym w sieci swoich danych wrażliwych, ani tych dotyczących miejsca zamieszkania, czy sytuacji materialnej rodziny.

Wiele uwagi poświęcono również cyberprzestępczości. Funkcjonariusze omówili jakie przestępstwa za pośrednictwem sieci najczęściej są popełniane, jak ich unikać oraz jaka odpowiedzialność prawna grozi zarówno nieletnim jak i dorosłym za łamanie prawa z wykorzystaniem Internetu.    

W kilku słowach mundurowi przypomnieli też o zagrożeniach związanych z uzależnieniami oraz zażywaniem dopalaczy.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią