O różnych zagrożeniach mundurowi rozmawiali z uczniami w Występie

Uczniowie klas V-VIII podczas spotkania z nakielskimi policjantami dowiedzieli się wiele o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać. Nie zabrakło też informacji o obowiązującym prawie i tym, jakie ma ono zastosowanie w przypadku nieletnich.

Nakielscy policjanci odwiedzili uczniów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Występie. Policyjną profilaktyką objęte zostały dzieci z klas V-VIII. Wybór klas nie był przypadkowy, ponieważ to właśnie starsi uczniowie narażeni są bardziej na demoralizację.

Prowadzący spotkania mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowy sierż. szt. Zbigniew Wilczek, mówili wiele na temat niewłaściwego korzystania z sieci internetowej, wykorzystywania Internetu do popełniania różnego rodzaju przestępstw. Mowa była o cyberprzemocy, groźbach oraz hejcie. Policjanci przypominali, że publikowanie zdjęć bez zgody osoby uwiecznionej na fotografii, czy przerabianie zdjęć jest przestępstwem i w przypadku nieletnich grozi za nie odpowiedzialność przed sądem rodzinnym.

Mundurowi przestrzegali także przed używkami, informując o konsekwencjach zdrowotnych eksperymentowania z alkoholem i e-papierosami. Przypominali też, że może być to jeden z przejawów demoralizacji nieletniego, a za zachowania niezgodne z obowiązującymi normami społecznymi grożą także kary zawarte w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią