Obcokrajowcy pobici na toruńskiej starówce. Policjanci ustalili pierwsze personalia [WIZERUNKI SPRAWCÓW]

Policjanci z toruńskiej komendy ustalili już pierwsze personalia osób zamieszanych w pobicie na toruńskiej starówce obcokrajowców. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że zdarzenie zaistniało na tle narodowościowym.

Policjanci z toruńskiej komendy ustalili już pierwsze personalia osób, które brały udział w pobiciu obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi z uwagi na ich przynależność narodową oraz publiczne znieważenie na tle narodowościowym. Do zdarzenia doszło w niedzielę (09.02) około godz. 1:30 u zbiegu ul. Podmurnej i Placu Teatralnego. – W tej sprawie już przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego nastolatka. Materiały w jego sprawie trafią teraz do sądu rodzinnego – mówi mł. asp. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń.

Funkcjonariusze znają również tożsamość kolejnego z uczestników zajścia (mężczyzna nie został jeszcze zatrzymany, a funkcjonariusze pracują nad ustaleniem jego miejsca pobytu).

Policjanci nadal apelują do świadków, którzy byli świadkami tego zdarzenia lub rozpoznają osoby przedstawione na publikowanych zdjęciach o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112.

Informacje można przekazać anonimowo.

Sebastian Torzewski – Metropolia Bydgoszcz

zdjęcia: KMP Toruń