Obywatele wyeliminowali z ruchu kompletnie pijanego kierowcę

Car key is inserted in a slot car keys.

Aż dwa promile alkoholu miał w organizmie kierowca mercedesa, którego ujęli obywatele w rejonie nakielskiej obwodnicy. To już kolejny przypadek, kiedy przypadkowi świadkowie uniemożliwiają pijanemu kierowcy dalszą jazdę. Ich postawa zasługuje na uznanie.

Zgłoszenie o tym, że na skrzyżowaniu nakielskiej obwodnicy z trasą prowadzącą do Mroczy, obywatele ujęli kompletnie pijanego kierowcę, wpłynęło do dyżurnego nakielskie komendy w miniona sobotę (27.07.19) przed 14.

Kiedy na miejsce dojechał patrol, w rozmowie ze zgłaszającym dowiedział się, że razem z kolegą jechali w stronę Nakła trasą W 241. Podczas przejazdu zauważyli poruszającego się całą szerokością drogi mercedesa. Auto dojechało do skrzyżowania z nakielską obwodnicą i zatrzymało się. Wtedy, zgłaszający wspólnie ze swoim kolegą wysiedli z pojazdu i podbiegli do mercedesa. Kiedy otworzyli drzwi i wyczuli od kierowcy alkohol, natychmiast zabrali mu kluczyki uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę.

Przekazany mundurowym kierowcą okazał się 25-letni mieszkaniec nakielskiej gminy. Kierowca został dowieziony do komendy i sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie aż 2 promile alkoholu. Zatrzymany trzeźwiał w policyjnym areszcie. Wczoraj (28.07.19) usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. 25-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara pieniężna.

Sprawę rozstrzygnie sąd, a słowa podziękowania i uznania należą się obywatelom, którzy ujęli kierowcę. Stwarzający ogromne zagrożenie dla użytkowników dróg, kompletnie pijany 25-latek został wyeliminowany z ruchu tylko dzięki ich determinacji.

autor: podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią