Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy mercedesa

Ponad promil alkoholu miał w organizmie kierowca mercedesa, ujęty w Rynarzewie przez innego uczestnika ruchu i przekazany miejscowym policjantom. Dzięki bardzo rozsądnemu zachowaniu mieszkańca Chojnic być może nie doszło do tragedii.

Informację o tym, że na ulicy Strażackiej w Rynarzewie obywatel ujął pijanego kierowcę, dyżurny szubińskiego komisariatu otrzymał w miniony czwartek (05.03.20) o godzinie 7.50. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany patrol.

Przybyli na miejsce policjanci w rozmowie ze zgłaszającym ustalili okoliczności zdarzenia. Kierowca zareagował, bo uznał, że jadący przed nim wężykiem mercedes może stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Podejrzewał, że kierujący nim może mieć jakieś problemy zdrowotne, bądź być nietrzeźwy. Przypuszczenia te okazały się jak najbardziej słuszne. Kierowca mercedesa był pod wyraźnym działaniem alkoholu, dlatego też natychmiast wezwał patrol.  

Nietrzeźwy kierowca, 46-letni mieszkaniec gminy Białe Błota, został sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zachowanie kierowcy oceni sąd.

Słowa podziękowania należą się przypadkowemu świadkowi, który bez wahania zareagował i ujmując nietrzeźwego kierowcę wyeliminował go z ruchu. Być może zapobiegł w ten sposób tragedii.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne