Odpowiedź uczniów kadetów klas wojskowych z ZS im. prof. E. Chroboczka na zaproszenie Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej

Jednym z działań w dniu 19 września 2020 r., zaplanowanych przez muzeum w projekcie pt. Wojna polsko-bolszewicka i jej wielkopolski ślad była gra miejska. Przedsięwzięcie to odbyło się na terenie Szubina. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Program obejmował:

  1. Zbiórkę w Muzeum Ziemi Szubińskiej, zapoznanie z projektem i działaniami w ramach gry miejskiej.
  2. Wręczenie pakietu wyżywienia (woda, słodka przekąska).
  3. Rajd szlakiem miejsc pamięci: ul. Szkolna, pl. Kościelny, ul. Rynek, ul. Kcyńska, ul. 3 Maja, pl. Wolności, ul. Kcyńska – biblioteka, cmentarz ul. Nakielska, park przy ul. Nakielskiej, Muzeum.
  4. Podsumowanie gry miejskiej w Muzeum Ziemi Szubińskiej. Wręczenie okolicznościowego gadżetu – kubka, poczęstunek.

Z uwagi na panującą pandemię start grup uczestników odbywał się w różnych godzinach. Uczestnicy zobowiązani byli do zachowywania reżimu sanitarnego. Nasza liczna grupa uczniów z grup wojskowych klas Technikum IITa i IITb  Zespołu Szkół w Szubiie wystartowała, jako pierwsza. W gronie uczniów ochotników, którzy wyrazili ochotę reprezentowania szkoły w dzień wolny od nauki znaleźli się n /w kadeci: Malwina SZULC, Izabela GRYCZA, Kacper MANIKOWSKI, Jakub KOMOROWSKI, Jakub KONIECZNY, Szymon MARCINIAK, Oliwia KRAMER, Sara OBREMSKA, Dominika HEJNICKA, Patryk WOJTCZAK, Kasjan WALCZAK. Rolę Opiekuna pełniła P. mgr Dorota Tumiłowicz Lesiuk – nauczyciel w-f w ZS. Koordynatorem szkolnym powyższego przedsięwzięcia był nauczyciel w ZS mjr rez. mgr Jarosław Odrobiński.

Dziękujemy naszym „społecznikom” tj. uczniom, Opiekunowi i Koordynatorowi za udział i zaangażowanie oraz godne reprezentowanie środowiska szkolnego w tym wydarzeniu.

Zespół ds. Promocji w Zespołu Szkół w Szubinie