Ogrodzenie Staszica gotowe (I etap)

W Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbyła się dzisiaj skromna uroczystość symbolicznego oddania do użytkowania nowego ogrodzenia od strony ul.
Staszica. Ze względów na okoliczności epidemiczne uroczystość była skromna, jednak bardzo ważna dla społeczności Staszica.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski, Tomasz Miłowski – Wicestarosta Nakielski oraz Dariusz Jan Betscher – dyrektor Staszica. Prace trwały od grudnia 2019 r. do 4.maja 2020 r. a ich efektem jest doskonale komponujące się z otoczeniem, w tym przede wszystkim z budynkiem szkoły, ogrodzenie, które zastąpiło
starą konstrukcję. Jej historia sięgała roku 1960. Jego stan budził poważne zastrzeżenia, stąd też dzięki przychylności organu prowadzącego szkołę, po wielu latach starań, udało się spełnić oczekiwania społeczności Staszica, dla której priorytetem jest poczucie
bezpieczeństwa.
W uroczystości wzięła udział m. in. Natalia Mrotek, przedstawicielka
Samorządu Uczniowskiego, która na ręce pana Starosty złożyła serdeczne
podziękowania dla wszystkich osób, które przekazując szkole środki na
nowe ogrodzenie, przyczyniły się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa
uczniów oraz zdecydowanej poprawy estetyki otoczenia.
Przy okazji przypominamy, jak zmieniała się szkoła na przestrzeni lat.

autor: Zespół Szkół im. S. Staszica w Nakle n. Not.

zdjęcia: Zbigniew Kubisz

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).