Oliva Koncept – zielona oaza na mapie Gdańska

Wyjątkowa lokalizacja, nie szablonowy projekt, niestandardowe rozwiązania architektoniczne i szereg udogodnień technicznych – tak w skrócie można opisać nowo powstałe osiedle położone na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Nowoczesna enklawa przyciąga inwestorów, poszukujących wygody i prywatności.

Niezwykły adres

Oliwa to jedna z najstarszych dzielnic Gdańska, której historia sięga XII wieku. Miejsce to słynie z niezwykłego uroku, którego nadają brukowane uliczki, zabytkowe wille, majestatyczne kamienice, a także liczne zabytki. Ze względu na swoją lokalizację –niewielką odległość od centrum miasta i morza oraz ogromną ilość terenów zielonych –od lat cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Oliwa uchodzi też za jedną z najbezpieczniejszych części Gdańska, co czyni z niej adres pożądany przez wielu. Nie jest to jednak dzielnica intensywnie się rozbudowująca. Powstaje tu stosunkowo niewiele inwestycji, a deweloperzy tworzą z reguły niewielkie i niskie budynki, które sprzyjają integracji i poczuciu prywatności. Jednym z przykładów takiego osiedla jest Oliva Koncept, które tworzy 6 kameralnych obiektów mieszkalnych. Budowa tej inwestycji klasy Premium rozpoczęła się w 2019 roku, a za projekt odpowiedzialne było biuro architektoniczne Arch-Deco z Gdyni. W skład osiedla wchodzą 3- i 4-kondygnacyjne budynki, w których znalazło się 67 apartamentów (od 41 m2 do 123 m2) oraz 1 lokal usługowy (28 m2).

Poza schematem

Osiedle Oliva Koncept powstało w myśl idei funkcjonalnego designu, zgodnie z którą estetyka projektu musi iść w parze z zaspokajaniem potrzeb i wysokich wymagań mieszkańców.Autorzy koncepcji zadbali o każdy szczegół – począwszy od projektu po zastosowane materiały i wykończenia. Na uwagę zasługuje już sama elewacja budynków, która doskonale wpisuje się w krajobraz Oliwy i współgra z lokalną architekturą. – Jej oryginalny charakter uzyskaliśmy dzięki zastosowaniu szlachetnych płytek klinkierowych o dwóch grubościach, które zamontowano pionowo. Dzięki temu praktycznie niespotykanemu rozwiązaniu powstał niezwykły efekt 3D światłocienia na elewacji. Pozostałe elementy uzupełniono płytą włókno-cementową – opowiada Piotr Paciorkowski – Kierownik Działu Inwestycji w Budner Inwestycje Sp. z o.o.. By nie rezygnować z architektonicznych marzeń o estetycznej bryle budynków, projektanci wybrali prekursorki system odprowadzania wody deszczowej – Galeco BEZOKAPOWY. Jego innowacyjność polega na ukryciu rur spustowych w warstwie elewacji. – To pierwsza inwestycja, w której zastosowaliśmy to rozwiązanie. Marka Galeco została nam polecona przez podwykonawcę robót dekarskich. Ostatecznie przekonała nas estetyka produktu i dobre opinie o jego jakości– podkreśla Piotr Paciorkowski. Orynnowanie daje gwarancję niezawodnego funkcjonowania, co jest szczególnie istotne w przypadku budownictwa wielomieszkaniowego.

Wygodnie i nowocześnie

Na przyszłych lokatorów czekają przestronne i zaprojektowane z dbałością o każdy detal mieszkania. Wszystkie posiadają duże przesuwne okna drewniano-aluminiowe, przez które, otaczająca inwestycję, zieleń wlewa się do wnętrz. Apartamenty Oliva Koncept wyposażono w szereg nowoczesnych technologii SMART, które niewątpliwie wpłyną na komfort życia inwestorów. System domu inteligentnego w standardzie umożliwia zdalne sterowanie wybranymi urządzeniami, np. elektrycznymi roletami zewnętrznymi czy systemem ogrzewania. Mieszkańcy z pewnością docenią też, jak dużą wagę przyłożono do kwestii ich bezpieczeństwa. – Prywatności i spokoju domowników strzegą antywłamaniowe drzwi wejściowe, system wideodomofonowy z możliwością podglądu z panelu LCD w mieszkaniu oraz nowoczesny alarm, który wykrywa wyważenie okien oraz wybicie szyb– mówi przedstawiciel Budner Inwestycje. Nowoczesne rozwiązania znajdziemy na terenie całego osiedla. Pod budynkami zlokalizowane zostały hale garażowe, których bramy otwierane są za pomocą pilota lub smartfonu. W nich ulokowano stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca do bezpiecznego przechowywania rowerów. Bliskość szlaków i lasów z pewnością sprzyjać będzie tej formie rekreacji.

informacja prasowa Galeco