Początek roku to czas podsumowań za rok poprzedni. Jak co roku w Gminie Mrocza miało to miejsce na Spotkaniu Noworocznym, które miało miejsce 5 stycznia 2020 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej. Osobom, organizacjom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla Gminy Mrocza wręczono następujące nagrody:
dyplomy:
- Pani Marta Simińska – Lange – za społeczną działalność, udział w organizowaniu i udzielaniu się w akcjach charytatywnych
- Pani Paulina Słysz-Dec – za społeczną działalność, udział w organizowaniu i udzielaniu się w akcjach charytatywnych
- Pani Iwona Zielińska – za społeczną działalność, udział w organizowaniu i udzielaniu się w akcjach charytatywnych oraz krzewienie kultury fizycznej na terenie Gminy Mrocza
- Pani Patrycja Masiak – za społeczną działalność, udział w organizowaniu i udzielaniu się w akcjach charytatywnych
- Stowarzyszenie „Izyda” – Stowarzyszenie działając od 2015r. prowadzi Świetlicę Środowiskową, za podejmowanie działań dla dobra dziecka
- Pan Aleksy Smełsz – członek Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Drzewianowo, za aktywną społeczną działalność
- Pani Hanna Smełsz – członkini Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Drzewianowo, za aktywną społeczną działalność
- Pani Teodor Wiśniewski – wieloletni sołtys sołectwa Krukówko za działalność na rzecz społeczności lokalnej
- Państwo Danuta i Rafał Lasek, którzy prowadzą Rodzinny Dom Dziecka za wieloletni trud i zaangażowanie na rzecz dzieci i młodzieży, za pełnienie trudnej misji niesienia wsparcia dzieciom w potrzebie
- Państwo Mariola i Marian Zarembscy – za tworzenie zawodowej rodziny zastępczej, za wieloletni trud i zaangażowanie na rzecz dzieci i młodzieży, za pełnienie trudnej misji niesienia wsparcia dzieciom w potrzebie
- Państwo Ewa i Robert Domańscy – za tworzenie zawodowej rodziny zastępczej pełniącej funkcję pogotowia rodzinnego, za wieloletni trud i zaangażowanie na rzecz dzieci i młodzieży, za pełnienie trudnej misji niesienia wsparcia dzieciom w potrzebie
- Pani Bogumiła Żurek – za społeczny udział w pracach komisji ds. szacowania stratw gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w latach 2018 -2019
- Pani Dagmara Wnuk – za społeczny udział w pracach komisji ds. szacowania stratw gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w latach 2018 -2019
- Pan Ryszard Kaźmierczak – społecznik ze wsi Matyldzin, za pomoc i zaangażowanie w organizację imprez w Gminie Mrocza
- Pan Waldemar Wanecki – społecznik ze wsi Matyldzin, za pomoc i zaangażowanie w organizację imprez w Gminie Mrocza
- Pan Marek Wenerski – sołtys sołectwa Wiele – za pomoc i zaangażowanie w organizację imprez w Gminie Mrocza w 2019r.
- KGW Krukówko – za zajęcie I miejsca w kategorii Koło Gospodyń Wiejskich Roku w powiecie nakielskim w plebiscycie Mistrzów Agro 2019
- Pan Edmund Sztubiński – wieloletni członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wkład w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz promowanie zdrowego stylu życia
- Pani Aurelia Joachimiak – wieloletnia członkini Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wkład w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz promowanie zdrowego stylu życia
- Pani Barbara Biniakowska – wieloletnia członkini Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wkład w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz promowanie zdrowego stylu życia
- Pani Danuta Balcer – wieloletnia członkini Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wkład w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz promowanie zdrowego stylu życia
- Pani Lidia Talarczyk – wieloletnia członkini Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wkład w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz promowanie zdrowego stylu życia
- Pan Sebastian Mazur – wieloletni członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wkład w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz promowanie zdrowego stylu życia
- Pan Dariusz Kokoszewski – wieloletni członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wkład w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz promowanie zdrowego stylu życia
- Pani Agnieszka Świerczyńska – członkini Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wkład w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz promowanie zdrowego stylu życia
- Antoni Kopeć – I miejsce – makiwara kumite oraz sumo-grappling II miejsce – łucznictwo – strzelanie do celu- styl tatarski,w XIV Otwartych Mistrzostwach Polski w Karate Tsunami
- Hubert Kopeć – I miejsce -łucznictwo – strzelanie do celu- styl tatarski, , II miejsce -makiwara kumite III miejsce – sumo-grappling w XIV Otwartych Mistrzostwach Polski w Karate Tsunami
grawertony:
- Pan Włodzimierz Jarka – za wieloletnią, aktywną działalność społeczną w Polskim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja w Mroczy oraz udział w licznych uroczystościach i obchodach gminnych jako członek pocztu sztandarowego
- Pan Waldemar Wegner – za wieloletnią, aktywną działalność społeczną Kierownika Lotu w Polskim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja w Mroczy
- Pan Piotr Skalski – za wieloletnią – 20 –letnią, aktywną działalność społeczną Skarbnika w Polskim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja w Mroczy.
- Pani Gabriela Trzeciakowska – Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mroczy za promocję innowacyjnych i twórczych rozwiązań w dziedzinie pomocy i integracji społecznej oraz realizację licznych projektów na rzecz osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
- Pani Wiktoria Wołk – za promowanie Gminy Mrocza poprzez liczne sukcesy sportowe w podnoszeniu ciężarów
- Monika Marach – za promowanie Gminy Mrocza poprzez liczne sukcesy sportowe w podnoszeniu ciężarów
- KGW Wiele – z okazji jubileuszu 60 – lat aktywnej działalności, kultywowania tradycji lokalnych oraz pomoc w organizacji licznych imprez lokalnych i ponadgminnych
- Pani Longina Mróz – za społeczną działalność na rzecz Koła Gospodyń Wiejskich w Krukówku, kultywowanie tradycji lokalnych, pomoc w organizacji licznych imprez lokalnych
- Pani Jadwiga Gondek – za społeczną działalność na rzecz Koła Gospodyń Wiejskich w Kaźmierzewie, kultywowanie tradycji lokalnych, pomoc w organizacji licznych imprez lokalnych
- Pan Mirosław Kozielski – za prowadzenie sekcji szachowej LUKS „Feniks” oraz reprezentowanie i promowanie Gminy Mrocza w zawodach szachowych
- Pan Arkadiusz Król – za prowadzenie drużyny młodzieżowej piłki nożnej LUKS „Feniks” oraz reprezentowanie i promowanie Gminy Mrocza
- Pan Jacek Pyszka – za prowadzenie drużyny piłki nożnej seniorów MGLKS „Tarpan” oraz reprezentowanie i promowanie Gminy Mrocza
- Pan Piotr Kowalski – za prowadzenie sekcji tenisa stołowego MGLKS „Tarpan” oraz reprezentowanie i promowanie Gminy Mrocza
- Nadleśnictwo Runowo – za przeprowadzenie akcji wspólnego sadzenia lasu na powierzchniach klęskowych, zniszczonych przez nawałnicę z 2017r. pn. „Solidarni z klęską”
- Ochotnicza Straż Pożarna w Drzewianowie – za kultywowanie tradycji pożarniczych oraz promowanie Gminy Mrocza poprzez zajęcie V miejsce w krajowych zawodach sportowo- pożarniczych w Polanicy Zdroju
- Pan Janusz Paliwoda – za prowadzenie zespołu „Śpiewaki”, uatrakcyjnianie uroczystości gminnych oraz promowanie swoimi występami Gminy Mrocza
- Technikum Mundurowe w Mroczy – udział w obchodach świąt lokalnych i państwowych
- Związek Harcerstwa Polskiego przy Szkole Podstawowej w Mroczy – za pomoc i zaangażowanie poprzez udział w licznych uroczystościach i obchodach gminnych
- Pani Barbara Ratajczak – za społeczną działalność, kultywowanie tradycji lokalnych oraz promowanie Gminy Mrocza podczas imprez ponadgminnych
- Pani Iwona Murawiec – za społeczną działalność, kultywowanie tradycji lokalnych oraz promowanie Gminy Mrocza podczas imprez ponadgminnych
- Pani Dorota Tomaszewska – za społeczną działalność, kultywowanie tradycji lokalnych oraz promowanie Gminy Mrocza podczas imprez ponadgminnych
Ponadto zostały przyznane nagrody dla sportowców i trenerów za osiągnięcia w 2019 roku:
– nagrody przyznane sportowcom oraz ich trenerom zgodnie z Uchwałą Nr XXXIII/292/2017 Rady Miejskiej w Mroczy z dnia 28.04.2017r. w sprawie szczegółowych zasad, trybu przyznawania oraz wielkości nagród i wyróżnień dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej
- Monika Marach – nagroda finansowa w wysokości 1500 zł – za zdobycie II miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 15 w Eljacie w Izraelu w kat. wagowej 64 kg
- Wiktoria Wołk – nagroda finansowa w wysokości 1 000 zł – za zdobycie I miejsca podczas Mistrzostw Polski do lat 20 w Puławach
- Marcin Wiatrowicz – nagroda finansowa w wysokości 500 zł – za III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży z Drzonkowa
- Jakub Wiatrowicz – nagroda finansowa w wysokości 500 zł – za III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20 z Puław
- Kacper Badziągowski – nagroda finansowa w wysokości 1000 zł – za zdobycie I miejsca na Mistrzostwach Polski do lat 23 w Stoku Lackim
- Dominika Najdowska – nagroda finansowa w wysokości 750 zł -za zdobycie II miejsca podczas Mistrzostw Polski do lat 15 w Ciechanowie
- Weronika Najdowska – nagroda finansowa w wysokości 500 zł -za III miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 15 w Ciechanowie
- Lidia Hawryło – nagroda finansowa w wysokości 1 000 zł – za zdobycie I miejsca podczas Mistrzostw Polski do lat 15 w Ciechanowie
- Patrycja Musiał – nagroda finansowa w wysokości 400 zł -za zdobycie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego do lat 17 w Więcborku
- Przemysław Kramarz – nagroda finansowa w wysokości 750 zł -za zdobycie II miejsca podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20 w Puławach
- Szymon Wintrowicz – nagroda finansowa w wysokości 500 zł – za III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20 w Puławach
- Sławomir Zawada – nagroda finansowa w wysokości 750 zł – trener , którego zawodniczka Monika Marach zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy do lat 15 w Eljacie
- Dariusz Kulski – nagroda finansowa w wysokości 500 zł – trener , którego zawodniczka Wiktoria Wołk zdobyła I miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 20 z Puław
- Dominik Mikołajczyk – nagroda finansowa w wysokości – 500 zł – trener , którego zawodniczka Lidia Hawryło zdobyła I miejsce –na Mistrzostwach Polski do lat 15 w Ciechanowie
Corocznie wręczane jest także szczególne wyróżnienie w postaci „Statuetki Króla Władysława Jagiełły”. W tym roku decyzją Kapituły otrzymali je:
- Pan Tomasz Kokoszewski za wieloletnią, aktywną działalność na rzecz rozwoju i popularyzacji ochrony przeciwpożarowej w Gminie Mrocza – Pan Tomasz od 2011r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko –Gminnego Związku OSP RP w Mroczy, w latach 2006 – 2011 był wiceprezesem. Pełnił także funkcję wiceprezesa, sekretarza i skarbnika w mroteckiej OSP
- Pan Kazimierz Stronikowski za długoletnią, aktywną działalność Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mroczy -Pan Kazimierz od 23 lat pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (od momentu jej powstania)
- DAMIX Sp. z o.o. za wspieranie klubów sportowych oraz działań kulturalno – sportowych w Gminie Mrocza
- Pan Paweł Przybylski za wieloletnią, aktywną działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej w Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewianowie, w tym m.in. szkolenie dzieci i młodzieży z zakresu ochrony ppoż.
- śp. Pan Tadeusz Szyc za osiągnięcia w pracy trenerskiej sekcji tenisa stołowego MGLKS „ TARPAN” Mrocza
- Pani Danuta Radecka – Dubiel – Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy w latach 1999 – 2019 za dwudziestoletnią, aktywną działalność w dziedzinie rozwoju oświaty oraz aktywizacji społeczności lokalnej
Nagrody wręczali Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik.
Ewelina Musiał – UMiG Mrocza