OSP Potulice i przyjaciele charytatywnie dla Kubusia !

Kolejna akcja i kolejna pomoc niesiona przez naszych strażaków oraz zaprzyjaźnione instytucje !
Kubuś Wiśniewski przyszedł na świat 22 marca 2019 roku i od tego momentu zmaga się z agenezją ciała modzelowatego . Jest to wada Odśrodkowego Układu Nerwowego i oznacza brak spoiwa, który łączy obie półkule mózgowe. Kuba jest opóźniony w rozwoju i niestety z miesiąca na miesiąc różnica rozwojowa jest coraz bardziej widoczna.
Od urodzenia jest pod opieką różnych specjalistów, a od trzeciego miesiąca życia przechodzi rehabilitację. Cały tydzień zajęć zbliża go bardzo małymi krokami do lepszego życia.
Poznając historię Kubusia zdecydowaliśmy ruszyć z pomocą ! Dzięki wsparciu naszych przyjaciół zorganizowaliśmy podczas spotkania andrzejkowego szereg licytacji, które miały na celu wsparcie w rehabilitacji Kubusia ! Udało się zebrać sporą kwotę pieniążków, które z pewnością pozwolą Kubusiowi dążyć do lepszego życia.
W dniu wczorajszym Kubuś wraz z rodzicami i rodzeństwem oraz Babcią odwiedzili naszą jednostkę. Był zachwycony błyskami świateł samochodu pożarniczego oraz z zachwytem patrzył na sprzęt, który pokazaliśmy. Miło było widzieć uśmiech i szczęście na Jego twarzy!
Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wsparli akcję oraz za przekazane przedmioty na licytację: Zakład Karny w Potulicach, Gmina Nakło nad Notecią, MTB Trzebińscy sp. j., Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, Sztos Barber Shop Nakło nad Notecią, Komendant Gminy jednostek OSP z terenu Gminy Nakło nad Notecią, Komendant Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią, Warsztat Samochodowy Krzysztof Świerczek z Występu, Salon Fryzjerski „Olfryz” Potulice.
Zachęcamy do przekazania 1 % dla Kubusia !
Numer KRS : 0000037904 , a w polu INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE:
36978 WIŚNIEWSKI JAKUB NAKŁO NAD NOTECIĄ
OSP Potulice