Otwarcie wystawy prac Marżeny i Marcina Otto „Światło, kolor i ekspresja” w Finsterwalde

W związku z tegorocznymi obchodami Jubileuszu 20-lecia partnerskiej współpracy pomiędzy Powiatem Elbe-Elster w Niemczech i Powiatem Nakielskim zaplanowanych jest m.in. wiele wspólnych projektów kulturalnych. Jednym z nich jest wystawa prac pn. „Światło, kolor i ekspresja” – „Licht, Farbe und Expression”, która znajduje się w Finsterwalde w partnerskim Powiecie Elbe-Elster. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Sparkasse Elbe-Elster, która to przygotowała już 26 wystawę w ramach projektu Kunstallee.

Wernisaż miał miejsce 5.09.2019r. Autorami wystawianych prac są artyści zawodowi
z Powiatu Nakielskiego – Marżenna Otto i Marcin Otto.

Oficjalnego otwarcia dokonał Jürgen Riecke – Prezes Zarządu  banku Sparkasse Elbe-Elster. Ponadto mowę pochwalną i krótki życiorys obu artystów przedstawił Christian Heinrich – Jaschinski – Starosta Powiatu Elbe-Elster. Marżenna Otto w imieniu własnym i syna przywitała gości i wprowadziła ich w klimat prezentowanych obrazów i rysunków.

Prace Marżenny Otto wykonane są w technice olejnej. Natomiast Marcin Otto używa przede wszystkim techniki akrylowej. Prezentuje również rysunki piórkiem, które pokazują ludzi
w fantazyjnych scenach oderwanych od rzeczywistości. Zaprezentowane prace cechuje różnorodność tematów, ale głównie dominuje inspiracja naturą, w której artyści próbują uchwycić grę świateł i kolorów.

Dodatkową niespodzianką i uzupełnieniem oficjalnego otwarcia wystawy był występ trzech uczennic ze szkoły muzycznej.

Wystawę podziwiać będzie można w budynku głównym Sparkasse Elbe-Elster w Finsterwalde aż do 20 grudnia 2019r.

Serdecznie zapraszamy.


materiał – Jolanta Otto