Papierosowa kontrabanda w samochodzie i mieszkaniu

  • Kujawsko-Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała 73 tys. sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzy.
  • Skarb Państwa mógł stracić 82 tys. złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

10 tys. sztuk wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy ujawnili funkcjonariusze z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w miejscowości Ciele w powiecie bydgoskim. Kontrabandę przewoził w swoim samochodzie osobowym obywatel Armenii.

W związku z tym, że właściciel pojazdu był już znany mundurowym z wcześniejszej działalności o podobnym, przestępczym charakterze, funkcjonariusze KAS podjęli decyzję o przeszukaniu zamieszkanej przez obcokrajowca posesji.

Okazało się to przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, ponieważ w jednym z pomieszczeń mundurowi znaleźli kartony wypełnione kolejnymi paczkami nielegalnych wyrobów tytoniowych. Łącznie, w mieszkaniu mężczyzny, funkcjonariusze KAS ujawnili 63 tys. sztuk papierosów różnych marek bez banderoli.

Gdyby zajęta przez KAS kontrabanda została wprowadzona do obrotu, Skarb Państwa straciłby co najmniej 82 tys. złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

KAS Oddział Bydgoszcz