Pasowanie na przedszkolaków w nakielskim Donaldzie

Dnia 13 listopada 2019 roku 3 latki z Przedszkola Donalda w Nakle nad Notecią stały się prawdziwymi przedszkolakami. W Donaldzie bowiem odbyło się ich pasowanie. Tego dnia dzieci odświętnie ubrane czekały na swoich rodziców, by zaprezentować swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie.

Po części artystycznej maluchy złożyły uroczystą przysięgę, po czym Pani Dyrektor  Grażyna Lewandowska  rozpoczęła uroczyste pasowanie.  W tym momencie na twarzach rodziców zauważyć było można wzruszenie i dumę ze swych pociech.

Po części oficjalnej, przedszkolaki w nagrodę za piękny występ otrzymały drobne upominki  w postaci: dyplomu, albumu przedszkolaka, biretu, czapki z logo przedszkola oraz kuferka słodkości.

To nie był jednak koniec spotkania. Otóż po chwili do sali został wniesiony tort, który okazał się słodkim podsumowaniem tego miłego i jak ważnego dla dzieci i rodziców wydarzenia. Wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku dzieląc sie spostrzeżeniami na temat pierwszych wystąpień przedszkolaków.

materiał: mgr Iwona Nowak