Paterek: Tematem styczniowego spotkania DKK była książka Nataszy Sochy „Godzina zagubionych słów”

211

Tematem styczniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku była książka Nataszy Sochy „Godzina zagubionych słów”.

Autorka w swojej najnowszej książce opowiada o wyjątkowej szansie jaką od losu otrzymali bohaterowie jej wzruszającej powieści.

Książka składa się z kilku opowiadań. Wszystkie postaci tych opowiadań łączy miasto, w którym mieszkają i miejsca, w których bywają. Każda z nich straciła również bliska mu osobę.

Otrzymują jednak niecodzienny dar od losu. Mogą spotkać się z bliską osobą, która jest już w świecie zmarłych. To niesamowite spotkanie odbywa się na ławeczce i trwa godzinę. Godzina czasu na rozmowę. Rozmowę, która daje szansę by powiedzieć „kocham cię’, „przebacz mi”, „tęskniłem za tobą” i dopowiedzieć to czego nie zdążyli powiedzieć im przed śmiercią… Wszystko to dzieje się w magicznym czasie zimowych świąt.

Bohaterowie książki wiedzą, że rozmowa potrafi zmienić wszystko. Czy odważą się skorzystać z tej szansy?

Książka wzbudza skrajne emocje. Zarówno smutek i tęsknotę, jak i radość z powodu podarowanej godziny.

Czy wszyscy wykorzystali ten czas i wypowiedzieli zagubione słowa?

Gdyby to było możliwe, czy też chcielibyśmy usiąść na takiej ławeczce, by spotkać się z kimś kogo nie zdążyliśmy pożegnać lub go o coś zapytać. Byłoby dobrze, ale życie to nie książka i nigdy nie będziemy mieli takiej możliwości.

Z powodu obostrzeń wprowadzonych w związku z panującą pandemią, panie z Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku nie mogły się wspólnie spotkać w bibliotece, by podzielić się wrażeniami po przeczytaniu kolejnej powieści Nataszy Sochy. Niemniej jednak podzieliły się swoimi opiniami na jej temat.

W lutym będzie omawiana książka pt. „41 dni nadziei. Miłość jest potężnym żywiołem autorstwa Tami Oldham Ashcraft.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Autor: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią