Paulina Przywecka-Puziak przygotowuje się do Igrzysk Paraolimpijskich

485

Rok 2020 minął pod znakiem pandemii w naszym kraju, która również nie została obojętna dla sportu zawodowego. Mimo wielu obostrzeń kadra narodowa Polski w podnoszeniu ciężarów kontynuuje swoje przygotowania do Igrzysk Paraolimpijskich.

Wśród nich Nakielanka Paulina Przywecka-Puziak, która ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych.

W lutym zeszłego roku Pani Paulina wywalczyła na Pucharze Świata w Manchesterze brązowy medal w podnoszeniu ciężarów uzyskując wynik 98 kg w kategorii do 67 kg.

W październiku we Wrocławiu odbyły się jubileuszowe zawody pn. XL Międzynarodowe Zawody w Podnoszeniu Ciężarów SREBRNA SZTANGA 2020. Pan Paulina uplasowała się na miejscu 3 w kategorii open spośród 12 kobiet z wynikiem 100 kg, co dało jej mocne miejsce w klasyfikacji.

Kolejny sukces na koncie Pani Pauliny to zwycięstwo w listopadowy weekend (13-15.11.2020 rok). Wówczas to w Bydgoskim Centrum Sportu odbyły się najważniejsze krajowe zawody – Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych.

Nakielanka, uzyskując wynik 98 kg, obroniła po raz kolejny tytuł Mistrzyni Polski w kategorii wagowej do 67 kg.

Pani Paulina została również wyróżniona podczas tych zawodów tytułem „Najlepszej bydgoskiej zawodniczki”.

Od października 2005 roku Pani Paulina reprezentuje Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” Bydgoszcz należąc do sekcji podnoszenia ciężarów/wyciskania sztangi leżąc.

Obecnie przygotowuje swoją formę pod okiem trenera Damiana Sikorskiego. Jej celem są Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020, które ze względu na pandemię zostały przeniesione na 24.08.- 05.09.2021 rok.

Jeżeli tylko pandemia pozwoli, w planach zawodniczki, są też imprezy kwalifikacyjne.
W połowie marca zaplanowany jest Puchar Świata w Manchesterze, w maju ma odbyć się Puchar Świata w Tajlandii, a w czerwcu w Dubaju.

Trzymamy mocno kciuki za realizację planów sportowych Pani Pauliny i życzymy sukcesów na Igrzyskach.

Tekst: Beata Pikula

Zdjęcia: Paulina Przywecka-Puziak