Pejzaż bez Wojciecha Młynarskiego

431

Z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się wczoraj (29 października 2020 roku) koncert galowy 16. edycji festiwalu Pejzaż bez Ciebie, który w tym roku poświęcony był twórczości Wojciecha Młynarskiego. W wydarzeniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki. Transmisja koncertu w niedzielę (1 listopada) na antenie TVP 1 i TVP Polonia.

Na scenie wystąpili Alicja Majewska, Katarzyna Żak, Krzysztof Kiljański, Maciej Miecznikowski, Jan Młynarski, Adam Nowak, Tomasz Szczepanik oraz zwycięzca tegorocznego konkursu Debiuty podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Kamil Czeszel.

Celem Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie” jest przypominanie o dziełach tych gwiazd polskiej estrady, których nie ma już pośród nas. Wydarzenie odbywa się nieprzerwanie od 2005 roku. Poprzednie edycje festiwalu poświęcone były Krzysztofowi Klenczonowi, Mieczysławowi Foggowi, Annie Jantar, Grzegorzowi Ciechowskiemu, Czesławowi Niemenowi, Jonaszowi Kofcie, zespołowi Breakout, Irenie Jarockiej, Januszowi Krukowi i grupie „2 plus 1”, Markowi Jackowskiemu, Markowi Grechucie, Agnieszce Osieckiej, Kalinie Jędrusik, Zbigniewowi Wodeckiemu i Edwardowi Stachurze.

Koncert transmitowany będzie w niedzielę (1 listopada) na antenie TVP 1 o godzinie 15.45 oraz TVP Polonia o godzinie 18.40.

Współorganizatorem wydarzenia był samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcia: Szymon Zdziebło