Piękny, leśny mural zdobi ścianę Szkoły Podstawowej Nr 2 w Więcborku

Już od kilku dni można podziwiać piękny, leśny mural, który zdobi ścianę Szkoły Podstawowej Nr 2 w Więcborku.

Dzisiaj, 23 czerwca 2024 roku odbyło się jego oficjalne odsłonięcie. Elementem zwieńczającym realizację tego wspaniałego dzieła było przecięcie symbolicznej girlandy.

Skąd taki pomysł?

W tym roku przypada 100-lecie Lasów Państwowych. To wyjątkowy jubileusz, który chcieliśmy w jakiś sposób upamiętnić, robiąc jednocześnie coś dla lokalnej społeczności. Tak oto narodził się pomysł na mural, który zostanie na długie lata i będzie ozdobą zarówno dla szkoły jak i dla samego Więcborka. Smutna, szara ściana nabrała teraz zupełnie nowych barw i nowego charakteru.

Projekt muralu został wybrany w wyniku konkursu. Musiał on nawiązywać do szeroko rozumianej gospodarki leśnej, korzyści jakie daje nam las oraz do 100-lecia Lasów Państwowych. Autorem zwycięskiej pracy, zatytułowanej „W jedności z naturą” jest znany grafik Dawid Celek, natomiast realizację tego wspaniałego projektu na ścianie budynku, zawdzięczamy firmie Wallert. Musimy tu zaznaczyć, że wszystko przebiegało w tempie ekspresowym. Namalowanie tego niesamowitego dzieła zajęło jedynie tydzień. Pan Tomasz Smieszkoł oraz cała ekipa, która z zaangażowaniem tworzyła ten mural, zasługują na ogromne brawa. To był pełen profesjonalizm, jesteśmy pod wrażeniem. Wykonaliście kawał świetnej roboty. Gratulujemy talentu i dziękujemy za miłą współpracę.


 

źródło: Nadleśnictwo Runowo Krajeńskie

fot. Szymon Szwochert, A.L.