Piesi i kierowcy kontrolowani podczas działań „NURD”

Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów to podstawowe cele działań pn.: „NURD”, jakie policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili wczoraj na powiatowych drogach. Podczas działań nie odnotowano zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (14.11.19) policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego włączyli się w prowadzoną na terenie całego województwa akcję prewencyjną pt.: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Na powiatowych drogach pracowało 14 mundurowych „drogówki”.

Kontrolerzy sprawdzali jak kierowcy zachowują się w stosunku do pieszych i czy respektują przepisy między innymi związane z ustępowaniem pieszym pierwszeństwa na przejściach. Zwracali też uwagę na zachowanie pieszych i rowerzystów.

Podczas działań policjanci ujawnili 17 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 6 przez kierowców wobec pieszych. Na powiatowych drogach nie odnotowano w trakcie trwania akcji zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Skontrolowano łącznie 69 aut i wylegitymowano 86 osób. Za popełnione wykroczenia nałożono 11 mandatów, a 44 osoby zostały pouczone. Poza tym, policjanci zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych od kontrolowanych aut i jedno prawo jazdy.

Policja apeluje zarówno do pieszych jak i kierowców o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią