Pijani kierujący zatrzymani na terenie powiatu nakielskiego

Policjanci zatrzymali na terenie powiatu nakielskiego trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch rowerzystów funkcjonariusze na miejscu ukarali mandatami, natomiast kierujący samochodem ,,na podwójnym gazie” niebawem usłyszy zarzuty. Jego sprawą zajmie się sąd.

Wczoraj (02.09.19) o godzinie 17.10 w Szubinie na ul. Słowackiego „patrolowcy” z miejscowego komisariatu zauważyli rowerzystę. Sposób jazdy wydał się policjantom podejrzany, gdyż mężczyzna miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. 43-letni mieszkaniec Szubina został zatrzymany i poddany badaniu alkomatem. Urządzenie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

W tym samym czasie policjanci nakielskiego ruchu drogowego również zatrzymali pijanego rowerzystę. 45-letni mieszkaniec gminy Szubin został zatrzymany w Chomętowie i miał w organizmie promil alkoholu.

Obaj rowerzyści za jazdę w stanie nietrzeźwości zostali ukarani mandatami karnymi.

Tego samego dnia (02.09.19) mroteccy „patrolowcy” o godzinie 19.30 w Dębowie, gm. Sadki, zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena passata. Od siedzącego za kierownicą 54-latka wyraźnie czuć było alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy prawie dwa promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami i przekazali mężczyznę pod opiekę rodziny. Niebawem mieszkaniec gminy Sadki ponownie spotka się z mundurowymi i usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 54-latka zdecyduje sąd.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią