Pijany kierowca audi spowodował kolizję i odjechał

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca audi, który doprowadził do zderzenia z innym autem i odjechał z miejsca. Okazało się, że sprawca zdarzenia miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. 29-latkowi przyjdzie tłumaczyć się w sądzie.

Zgłoszenie o tym, że w Starym Jarużynie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut osobowych, policjanci otrzymali kilka dni temu. Kiedy na miejsce dojechał patrol, zastał już tylko kierującą oplem, która oświadczyła, że kierowca audi podczas wymijania uderzył w jej auto po czym odjechał z miejsca. Kobieta wskazała posesję, na którą wjechało audi.

Pod wskazanym adresem mundurowi zastali audi, które prowadził 29-letni mieszkaniec szubińskiej gminy. Od kierowcy wyraźnie czuć było woń alkoholu. Mężczyzna został sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie prawie 3 promile.  

29-latek otrzymał wezwanie do stawiennictwa w komisariacie. Niebawem usłyszy on zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Swoją drogą kierowcy grozi też odpowiedzialność za spowodowanie zdarzenia drogowego. Sprawę rozstrzygnie sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią